Práce na rekultivaci lázeňského parku finišují do úplného konce. Pracovníci firmy Limistav dokončují vodní prvky v parku Pod Valy, který se rozkládá od lázeňské kolonády k hotelu G–Rex. 1. června čeká město kolaudace.

„Projekt byl tak schválen, musíme ho dodržet,“ řekl starosta Lubomír Zíta s tím, že se snad podaří firmě předat stavbu v dohodnutém termínu.

Včera se do parku vrátil i trpaslík, který do klobouku houby vyťukává každou celou hodinu. „Dali jsme ho zpátky na tradiční místo vedle květinových hodin. Na původně plánovaném místě pod vrbou totiž nebyl vidět. Květinové hodiny dostaly kopii starých originálních ručiček,“ upřesnil jednatel technických služeb Michal Biskup.

Původně chtělo město převzít stavbu už tento víkend, s otevřením oficiální lázeňské sezony, která začíná už zítra. „Na posledním kontrolním dnu ale padlo rozhodnutí, že kolaudace proběhne normálně 1. června,“ řekl zastupitel Jaroslav Votava.

Starosta Zíta má námitky k tomu, že není dodržena úplná bezbariérovost z ulice Na Valech. To ale vyvrací hlavní architekt Tomáš Jiránek. Podle něj je také právě tato část parku s řadou vodních atrakcí vhodná pro trávení volného času s dětmi, po čemž veřejnost ve městě dlouho volala.