Město od 1. srpna přesouvá pravidelné středeční trhy z Lázeňské ulice do levé části parkoviště u restaurace Savoy. Čtyřicet pět prodejců se tedy příští středu musí stěhovat. „Hledali jsme vhodnější lokalitu, než je ta u kolonády. Trhovci budou prodávat blíž k zámku,“ řekl starosta Lubomír Zíta.
Jak se ale dostanou kupující na místo nové tržnice? Budou muset kličkovat mezi projíždějícími auty, jedoucími na parkoviště nebo vyjíždějící ven?

Podle radnice je tento problém dopředu vyřešen. „Bránou, kde je umístěna i závora, projedou ráno auta trhovců a tím to končí. Kupující pak mohou bezpečně procházet na místo, auta jim nebudou překážet. Prostor obhospodařují technické služby. Dohodli jsme se, že vjezd nebude sloužit nikomu jinému, než trhovcům,“ uvedl Zíta.

Zbývá několik prodejců, kteří se nechtějí vzdát svých míst na kolonádě a poblíž. Ti mají smlouvu podepsanou s odborem dopravy do konce roku. „Město mi navrhlo místo u veřejných záchodků před parkovištěm. To odmítám. Navíc ke mně chodí nakupovat lidé, kteří mají jednání v kulturním sále Kolonády nebo v restauraci Swiss a do centra se ani nedostanou,“ brání se Zdeňka Formánková, která prodává suvenýry a kameny právě před restaurací Swiss, jež je součástí kulturního sálu.

Do dnešního dne zatím k dohodě mezi městem a těmito prodejci nedošlo. „Nabízeli jsme jim místa i na chodníkuu pramene minerálky. Smlouvu mají do konce roku, novou na prodej v těchto místech neschválíme,“ ví Zíta.

Mezi místními se názor na trhy v Lázeňské ulici liší. „Mně se trhy velice líbí. Je tov centru a jednou týdně to lázně nijak nepoškodí,“ uvedla před časem Poděbraďačka Vlasta Zadražilová. „Vzhledem k tomu, že je tu často nepořádek, nebude mi vůbec vadit, když se trhy přestěhují. Ke zrekonstruovanému parku se nehodí,“ myslí si zase Vít Svoboda.