Po 18 letech se celkem 45 trhovců přemístilo z Lázeňské ulice u kolonády se svým plátěným městečkem na parkoviště u restaurace Savoy. Po letitých diskuzích o vhodnosti jejich umístění tak rozhodla radnice. Řidiči tak ale přišli ve středu o možnost tady zaparkovat u náměstí. Někteří trhovci s platnou smlouvou navíc u kolonády zůstávají, město má teď paradoxně tržnice dvě.

Vedení města se pro přesun tržnice rozhodlo hlavně z estetických důvodů. „Trhy se k parku nehodily, navazovaly na lázeňskou kolonádu a navíc tu zůstával nepořádek,“ řekl nedávno místostarosta Tomáš Kalenda.

A jak vnímají trhovci stěhování na parkoviště? „Je to horší, tato tržnice leží trochu bokem. Lázeňská ulice měla pro nás výhodnější polohu,“ řekla Lenka Pečková, která tu má stánek s oděvy.

Podobný názor má i další prodávající. „Už mi lidi i říkali, že začnou jezdit na trhy jinam. Tržnice není na očích. Městu nevadí, že vietnamští prodejci mají na domech navěšené zboží, vadíme jim my,“ uvedla prodavačka Jaroslava Rompalová.

Stěžují si navíc, že není kde parkovat poblíž. V Lázeňské měli na dohled parkoviště, tady parkují kolem náměstí. „Je to problém, parkuji až za obchodním domem u parku,“ řekla nám jedna z prodavaček.

Zda se tedy nová tržnice osvědčí či nikoli, ukáže až čas. „Prošel jsem si tržnici a moc se mi tu líbí. Je tu víc zboží a prodej je tu přehlednější,“ má na věc optimistický názor Miloš Pokorný z Poříčan.

Několik prodejců ale zůstalo nadále v Lázeňské ulici a na kolonádě. „Máme smlouvu s odborem dopravy do konce roku. Neprodávám jen ve středu, ale celý týden. Nabízeli mi nové místo na chodníku u pramene Poděbradky. Tam ale v ostatní dny jezdí spousty aut a tak bych stála spíš na silnici,“ postěžovala si Zdeňka Formánková, která tu prodává celých 18 let, kdy tržnice začala fungovat.

Více informací čtěte: