Ruku na srdce, žáci Základní školy Na Valech a studenti Gymnázia Jiřího z Poděbrad. Těšíte se na nový školní rok? Vím, trochu nepatřičná otázka před prázdninami. Jeden důvod se ale právě nabízí. V létě odstartuje stavba nového sportoviště za gymnáziem, které začne sloužit také veřejnosti.

Město Poděbrady získalo od Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy výzvu k přijetí dotace v hodnotě necelých šest milionů osm set tisíc korun na projekt areálu veřejného sportoviště Na Valech.

Tu by město mohlo schválit už na zasedání zastupitelstva příští týden. Následovat bude výběrové řízení na dodavatele. „Našim přáním je zahájit stavební práce během letních prázdnin,“ sdělila vedoucí odboru rozvoje a územního plánování Hana Dočkalová.

Sportovní areál bude mít na starost nezávislý správce, takže areál budou podle dohody dopoledne a odpoledne využívat školáci a studenti, po zbytek dne veřejnost. „Poskytnout sportoviště široké veřejnosti je vedle jeho obnovy hlavním smyslem projektu,“ dodala Dočkalová.

Co bude na sportovišti nového? Uprostřed dvěstěpadesátimetrového atletického oválu s polyuretanovým povrchem vyroste oplocené víceučelové hřiště s umělým trávníkem. Vedle vznikne sektor pro skok daleký, skok vysoký a vrh koulí. Zároveň dojde k rekonstrukci antukového povrchu. Celý areál dostane nové oplocení.

Předběžný odhad celkových nákladů na projekt se pohybuje přes dvanáct milionů korun a samotné stavební práce by měly trvat čtyři měsíce.

Jak se s omezením tělesné výchovy začátkem nového školního roku vypořádají na gymnáziu? „Podle počasí můžeme například běhy přemístit na stezku u Labe a dále využijeme tělocvičnu v naší budově,“ nevidí problém ředitel Gymnázia Jiřího z Poděbrad Kamil Bříza, který podle jeho slov jakoukoli podporu a investici do školství a sportu vítá.