Místní podivín nahromadil na své zahradě u rodinného domu neuvěřitelných šedesát tun odpadu.

Poděbradské postavičce, známé mezi lidmi pod svým jménem Vojen Zen, mohlo nakupení haraburdí na zahradě i v domě trvat klidně dvacet let, co dům v ulici Na Chmelnici užívá zřejmě sám. Se souhlasem spoluvlastníků rozhodlo město o odstranění černé skládky ze zahrady.

Původně plánovaný dvoudenní odvoz odpadu se protáhl na týden. „Z místa jsme museli odtáhnout také autovrak, který jsme mohli po kontrole jeho odpisu policií, odvézt na skládku,“ řekl k akci jednatel technických služeb Josef Martinic.

Zaměstnanci se při likvidaci skládky s jejím tvůrcem osobně setkali. Pokřikoval na ně, kdo to nařídil, a když mu vysvětlili, že jen dělají svou práci a nic víc, reagoval radikálně. „Dám to k soudu v Haagu!“ nechal se prý slyšet svérázný Zen, který byl v minulosti několikrát trestán Okresním soudem v Nymburce za výtržnictví.

Ve spolupráci s firmou A.S.A. kvůli nebezpečným odpadům odvozili šedesát tun odpadu na skládku v Radimi. „Mám z toho velkou radost a sousedé černé skládky naši snahu s povděkem kvitovali,“ řekl s úlevou Martinic a vzkazuje místním, že během vyklízení těžkou technikou porušili trávník ze strany od sídliště, když se na zahradu dostali zezadu, nikoli ze silnice. Terénními úpravami místo opět uvedou do pořádku, hned jak počasí dovolí.