A to nejen v dětském oddělení.

Na ranní kávičku mohou k novinám či časopisům usednout návštěvníci čítárny. A že je o takto strávené dopoledne v knihovně zájem. Zejména mezi staršími Poděbraďáky, kteří si mohou ve všední den takto pozastavit čas. Do pátku to může ještě kdokoliv vyzkoušet.

Středa v dětském oddělení byla tvořivá. Děti, které dorazily ze školy, se mohly pustit do sestavování zvířátek z kaštanů, žaludů a jeřabin, které pro ně nasbírala vedoucí dětského oddělení. Vyzkoušela také, že dírky do přírodnin se dělají nejlépe nebozízkem. Zkrátka se na děti dobře připravila.

Kamarádky z páté a šesté třídy zkoušely vytvořit obrázek technikou vyškrabování do tuše na barevném podkladu.

Autoři nejlepších podzimních děl získali sladké odměny, drobnou hračku nebo ozdobu. Možnosti bezplatné roční registrace v knihovně si všimli také pravidelní dětští návštěvníci. „Během týdne už k nám několik dětí přivedlo kamaráda k registraci do knihovny a nejen kvůli hrám na počítači,“ pozoruje zájem dětí také ředitelka knihovny Iva Hanušová.

Kdo bude mít ještě dnes a v pátek dlouhou chvíli po škole, v dětském oddělení knihovny na něj stále čeká materiál a pomůcky na podzimní samostatnou výrobu dle vlastní fantazie.