Park, který vede od takzvané Podkovy u nádraží až k hotelu G–Rex čeká dnes kolaudace. Části kolem hotelu Libuše a samotná kolonáda ale zrekonstruovány zatím nebudou. Nejsou peníze.

„Tyto dvě části jsou také vyprojektovány hlavním architektem Tomášem Jiránkem, ale zatím je rekonstruovat nebudeme. Nemáme na ně finance,“ potvrdil místostarosta Tomáš Kalenda.

U polikliniky a v sousedství galerie Ludvíka Kuby vysadili nedávno pracovníci technických služeb velký čtvercový záhon květinami, stejně tak kolem busty Bedřicha Smetany. „Jsou tam ještě tři menší čtverce, kde je plevel. Dohodli jsme se, že i tyto technické služby upraví a potom osadí,“ vysvětlil zastupitel Miloš Mikolanda.

I Poděbraďáci si problémových míst kolem Libuše, ale i jinde, všímají. „Na jedné straně se investují miliony do rekonstrukce parku, na druhé se nedořeší maličkosti, které tolik nestojí, ale kazí celkový dojem. Příkladů je nespočetně. Skoro před centrálním příjmem stojí po stranách dva vysoké stylové květináče, ale bez květin a co nejdříve se rozpadnou,“ napsal nám Alexander Bača z Poděbrad.

Kdy tedy začne rekonstrukce parku i v části kolem Libuše a kolonády, zatím není jasné. „Můžeme začít tak za tři, čtyři roky. Tento prostor budeme zatím normálně upravovat v rámci běžné údržby,“ uvedl Kalenda.

Kolaudaci části C, tedy parku Pod Valy a zároveň celé hlavní části včera předcházelo předání díla městu. „Procházíme park a jednotlivá místa a zapisujeme závady. Ty ovšem nebudou bránit kolaudaci, jsou totiž odstranitelné během provozu,“ nastínil Mikolanda s tím, že dobře netěsní některé vodotrysky a terén před orchestřištěm kulturního sálu Kolonády není rovný.