Město se rozhodlo před časem vypsat výběrové řízení na provozovatele většinu roku zavřeného Havířského kostelíka Nanebevzetí Panny Marie. Na nedávne radě města ho do pronájmu dostalo Kulturní a informační centrum (KIC).

„Dosud se kostelík využíval jako místo, kde se oddávalo a konaly se tu koncerty vážné hudby,“ řekl místostarosta Tomáš Kalenda s tím, že místo už potřebovalo jisté oživení.

A co hodlá KIC v pronajatém prostoru podnikat? „V první fázi chceme zrekonstruovat varhany z roku 1959. Oprava by vyšla na několik milionů korun. Požádáme o grant Evropskou unii. S budovou není potřeba nic zásadního dělat,“ řekl jednatel Kulturního a informačního centra Ladislav Langr s tím, že v kostelíčku chtějí i nadále oddávat. Mají už objednané tři svatby.

Do prostor s kapacitou 120 lidí chystá KIC i městskou galerii. „Ta ve městě evidentně chybí. Vhodnější lokalitu budeme stále hledat, umístění městské galerie do těchto prostor je prozatímní,“ uvedl Langr.

Ten počítá i s využitím kostelíka v rámci adventního měsíce. „V půlce září bychom rádi otevřeli výstavní síň, během adventu tu bude také živo,“ řekl Langr.

Podle něj chystá KIC chytrou dramaturgii plnou koncertů nejen vážné hudby od příštího roku.