VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová kanalizace: město stále jen sepisuje závady

PODĚBRADY -Místo provozu nové kanalizace v příměstských částech stále jen sepisování závad. A že jich je. Dodavatel slibuje, že všechny odstraní. Poděbraďáci ale přestávají věřit.

25.7.2007
SDÍLEJ:

Místo provozu nové kanalizace v příměstských částech stále jen sepisování závad. A že jich je. Dodavatel slibuje, že všechny odstraní. Poděbraďáci ale přestávají věřit.Foto: Deník/ Petr Bělka

Tak zase nic. Město chtělo začátkem měsíce spustit do zkušebního provozu kanalizaci v Přední Lhotě a Polabci. Ta měla být hotová už přes půl roku. Zjistilo ovšem další pochybení při dokončovacích pracech dodavatelské firmy VCES. Sepíše tedy seznam závad i tady. Původně měly být závady sepisovány pouze ve Velkém Zboží a Kluku, kde je situace zoufalá. Kamerové zkoušky provede firma Vodovody a Kanalizace Nymburk (VaK).

„Zmonitorované jsou zatím kompletně části Přední Lhota a Polabec. Dokonalou inventuru předložíme k řešení generálnímu řediteli dodavatelské firmy VCES Miroslavu Boštíkovi,“ řekl starosta Lubomír Zíta.

V současné době probíhají kamerové zkoušky v Kluku a Velkém Zboží, kde dřívější průzkum objevil nejvíce chyb jako například evidentní protispády nebo prosaky, které mohly ohrozit spodní vodu.

Podle starosty budou seznamy závad předávat dodavateli stavby průběžně. „Nechceme to udělat najednou, vyhodnocených chyb je opravdu hodně,“ uvedl Zíta.

Veřejně se od začátku zapeklité situace ozývají obyvatelé Velkého Zboží. Ti si stěžují na nekvalitní práci dodavatelské firmy. „Jímku mi na dvoře jenom zaházeli hlínou a odešli pryč. Má být přejezdová a zabetonovaná. K tomu nedošlo,“ stěžoval si například Oldřich Černý z Nádražní ulice.

Za pravdu mu dává i starosta. „Rozhodně takové ukotvení není v souladu s normou,“ potvrdil Zíta.

Během července má tedy VaK zmonitorovat zbylé úseky, které ještě nekontroloval.

Město předá postupně VCESu kompletní seznam závad písemně. „Sejdeme se na přelomu července a srpna. Do konce srpna budeme požadovat odstranění těchto závad, abychom v září mohli kanalizaci zprovoznit,“ dodal Zíta.

Firma VCES se na nedávném zasedání zastupitelstva zavázala odstranit na základě seznamu všechny závady.

„Máme zájem, aby kanalizace mohla být v co nejkratší době převzata městem,“ tvrdil v rozjitřené atmosféře zasedání, kterého se zúčastnila i řada obyvatel města, ředitel VCESu Boštík.

Poděbraďáci, kterých se kanalizace týká, však dávali hlasitě najevo, že slibům už moc nevěří. Dočkají se konečně
v září funkční kanalizace?

Poděbrady spolu s dodavatelem prověřují kanalizaci v Polabci (uveřejnili jsme 18.7.)

Zástupci města spolu s dodavatelem stavby kanalizace v příměstských částech města, firmou VCES, sepisují závady k odstranění. Hotová kanalizace je totiž stále nefunkční. Město určilo termín ukončení soupisu do 31. července. „Přítomen je i budoucí provozovatel Vodovody a Kanalizace Nymburk (VaK). Máme za sebou Přední Lhotu, nyní prohlížíme přípojky v Polabci,“ uvedl včera místostarosta Tomáš Kalenda. Po ukončení soupisu závad v této lokalitě na ně čeká ještě druhá etapa. „Ta se týká příměstských částí Velké Zboží a Kluk. Tam poslední kamerové zkoušky odhalily 80 procent chyb na zkoumaných vytipovaných místech,“ řekl Kalenda. V srpnu začne VCES zjištěné závady postupně odstraňovat. Město doufá, že kanalizace bude konečně fungovat od září.

ZVEŘEJNILI JSMEVÁM VRUBRICE ČTENÁŘ-REPORTÉR:

Ulice „Na Orné půdě“ v Poděbradech

Poslali jste nám na reporter.nymbursky@denik.cz

V loňských komunálních volbách byli někteří občané v Poděbradech, ale i v Nymburce překvapeni porážkou tehdejší koalice ODS a ČSSD, která osm let vládla na poděbradské radnici.
Pro jiné to bylo zákonité vyústění některých tehdejších jejich rozhodnutí. Poukáži na jedno z nich.
Tehdejší vedení města se rozhodlo pojmenovat tři ulice v prostoru za zemědělskou školou, kde se v zahradách začaly stavět vilky. Nic proti tomu, ale bylo by asi nejen potřebné, ale i nutné, kromě pověšení tabulek na drátěné ploty, něco udělat s podkladem těchto “lázeňských“ ulic.
Všechny tři ulice byly založeny na orné půdě. Zahradkáři si postupně nanosili písek a jiný materiál, aby mohli po dešti na zahradu chodit bez holinek. Tato úprava vystačila i pro příjezd osobních aut.
Před dvěma roky se začaly vedle jedné z těch tří cest “Šantlové“, stavět 4 bytové domy s 96 bytovými jednotkami. Doprava materiálu se vedla asfaltovou Kozinovou ulici.
Když ta byla pro vybudování kanalizace pro tyto 4 domy uzavřena, přesunula se veškerá doprava do oněch tří zahradkářských ulic: Chládkové, Hlaváčové a Šantlové, které používala nejen stavba, ale i Technické služby města Poděbrad, kterým bylo rozkopáním Kozinovy ulice znemožněno přímé spojení s městem.
Když se bývalé vedení města probudilo stížnostmi na zcela zdevastované ulice, nechalo na jejich okraj umístit dopravní značky Průjezd zakázán, které nebyly zcela respektovány. Souběžně s tím byl vybudován příjezd k Technickým službám a ke stavbě podél železniční trati.
Bylo to nutné, poněvadž po vybudování kanalizace v Kozinově ulici bylo zjištěno, že nebyla provedena kvalitně a silnice musela být kvůli opravě znovu rozkopána. Stavba domů se chýlí ke konci - téměř s ročním zpožděním.
Postup zemních úprav je veden tak, že těžké stroje, které ji provádí, již nemohou vyjet a pohybovat se Kozinovou ulicí, kde jsou již položeny chodníky, a vše se děje tedy na druhé straně v Šantlově ulici. Ta byla tak zničena, že v jednom jejím úseky zapadl do bahna i stavební stroj, který sám nemohl vyjet. Přitom všechny tyto strázně spojené s příjezdem k zahrádkám by se daly lehce vyřešit. Jen kdyby se chtělo.
Stavební firma by mohla postupně upravovat úseky oněch tří ulic, které byly rozježděny. Sama od sebe to neudělala, ani nevyslyšela prosby zahrádkářů. Nebo město samo by mohlo firmu pokutovat za zničení veřejného prostranství, případně se dohodnout o nápravě.
Ještě je třetí možnost. Město stavební firmě zaplatí za opravu poničených částí a může k tomu použít ty peníze, které jim zahrádkáři zaplatili za více než půl století v daních za pozemky. Vše jde, když se chce.
Nevyužitou zde zůstala síla tisku, kdy fotografie igelitových fóliích, zachycených na sousedních ovocných stromech, rozházených polystyrenových zateplovacích desek po okolí znovu překopané Kozinovy ulice a nekvalitní práce, by byly vděčným novinářským počinem. Není vyloučené, že i dnes by se něco podobného ještě vyskytlo a našlo.
Vladimír Červenka

Vaše téma: problematika nefunkční kanalizace ve Velkém Zboží

Poslali jste nám na reporter.nymbursky@denik.cz

Reakce na problematickou kanalizaci ve Velkém Zboží - otevřený dopis je adresovaný řediteli dodavatelké firmy VCES.
Vážený pane JUDr. Boštíku, s politováním musím konstatovat, že krédo vaší firmy nekoresponduje s prací vašich podřízených. Jak je patrno na fotografiích, tak mým stavebním plánům stojí VCEStě firmaVCES. Pokud si přečtete níže uvedenou korespondenci a prohlédnete fotografie, tak zajisté pochopíte, proč mám takové mínění.
Fotografie zobrazují stávající situaci na mém pozemku ze dne 10. července 2007, která tu ovšem takto panuje už od března. Tehdy po mě Váš zaměstnanec anebo zaměstnanec firmy Vaší firmou najaté, pan Ing. Procházka, požadoval podepsání protokolu, že práce byly řádně dokončeny a dotčený pozemek byl uveden do původního stavu.
Montáž plastové jímky byla provedena tak, že přišel dělník s lopatou, vykopal jámu, strčil do ní jímku a zase ji zahrabal. Chápu, že je to úsporné řešení, avšak odporující všem stavebním zásadám, daným pro montáž takovýchto zařízení.
Existuje tu totiž velké riziko, že dojde k vyplavení jímky spodní vodou, která je v naší lokalitě zvlášť vysoko z důvodu přítomnosti řeky Labe (sousedovi naproti už se údajně boulí dno té jímky).
Jímka má být navíc přejezdová pro osobní automobil. To znamená, že je posazená na betonové desce, naplněná vodou, obetonovaná a navrchu osazená železobetonovou roznášecí deskou se sítí, ve které bude teprve usazen poklop. Podle původních záměrů Vašich zaměstnanců, měl být pouze usazen na plastovou jímku, s čímž jsem z pochopitelných důvodu nesouhlasil.
Dosti mě překvapilo, že na radnici v Poděbradech je vyvěšena projektová dokumentace, která jasně říká, jak má být jímka usazena. Ale zřejmě ten dělník, co to u nás doslova zahrabal, dokumentaci neviděl. Byl jsem přítomen na mimořádném zasedání zastupitelstva města Poděbrad dne 3. července, kde jste sliboval, že firma VCES všechny nedostatky odstraní. Tak prosím o sdělení, kdy se na mém pozemku objeví pracovníci firmy VCES a dají vše do pořádku. Prosím vyjma pana Ing. Procházky, toho už bych na svůj pozemek nepustil.
Stávající situace velice komplikuje život mě i mému sousedovi, panu Ing. Trnkovi, který je na tom podobně. Byl rovněř přítomen na zasedání 3. července a osobně Vám předával soupis nedostatků, shledaných na našich pozemcích. Děkuji za jakoukoliv informaci.
Oldřich Černý, Poděbrady
25.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ SKUPINY C+E. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Dos-servis, s.r.o., Čechova, č.p. 717, 289 22 Lysá nad Labem. Informace: Petr Mišik, +420 724 649 616.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 200 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontaktovat nás můžete telefonicky, e.mailem nebo osobně každé pondlí v době od 11:00 - 14:00 hod. - Hotel Ostrov. Pracoviště: Hotel ostrov, Na Ostrově, č.p. 432, 288 02 Nymburk 2. Informace: Ivana Veverková, +420 603 872 101.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik 27 000 Kč

Technici dispečeři strojírenské výroby SERVISNÍ TECHNIK STROJŮ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky: vyučen nebo praxe v oboru výhodou (v případě zájmu jsme ochotni zaučit i uchazeče bez praxe), praxe s montáží ocelových konstrukcí, strojů a strojních dílů výhodou, ochota učit se novým věcem a přístupům;, , Pracovní náplň: příprava a montáž třídících a drtících strojů pro zpracování nerostných surovin, servis třídících a drtících strojů v kamenolomech a pískovnách v ČR a SK;, , Nabízíme: možnost profesního a odborného růstu v perspektivním oboru, odpovídající platové ohodnocení + prémie + diety, 5 týdnů dovolené, dotované stravování v areálu společnosti, stravenky, lokalita Sadská, , Kontaktujte nás prosím e.mailem nebo telefonicky. Pracoviště: Cpos s.r.o - sadská, Husínek, č.p. 30, 289 12 Sadská. Informace: Jakub Fremund, +420 724 163 500.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 23 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Vedoucí prodejny maso, uzeniny, lahůdky - NYMBURK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Penny Marketu ve městě NYMBURK. , , Pracovní náplň: , • objednávání a příjem zboží pro prodejnu , • nábor prodavaček, jejich hodnocení a motivování , • celkové řízení chodu prodejny , • zodpovědnost za prezentaci zboží, čistotu prodejny a dodržování standardů , , Požadujeme: , • ideálně vyučení v oboru řezník nebo SŠ potravinářské technologie , • praxe v bourání a zpracování masa výhodou , • zkušenost s řízením menšího kolektivu , • znalost práce s PC , , Nabízíme: , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi , , V případě zájmu svůj životopis zašlete na mzofova@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště nymburk, Drahelická, č.p. 2265, 288 02 Nymburk 2. Informace: Michaela Zofová, +420 727 901 088.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Celníci a inspektoři odhalili nelegální obchod s tygry
14

Zabít, naporcovat, prodat. Čínská medicína si žádala tygry

Policisté žádají o jakékoliv informace o ženě a autě na snímku.

Zlodějka kradla na pumpě. Poznáte ji?

Typická žaloba církví o majetky se týká kusu pole

Střední Čechy – Jednou tak a jindy naopak; vývoj sporu nelze předem odhadnout, protože případ od případu je to jiné. Takové jsou spory kolem církevních majetků ve středních Čechách, jimiž se nyní zabývají soudy okresní, krajský i odvolací senát toho vrchního. A to v nepřehlédnutelných počtech.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Opilý řidič srazil cyklistu, za volantem ho vystřídala manželka. Také pila

Střední Čechy – Podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky je kvůli svému počínání během jediného večera celá manželská dvojice: muž i žena. O tom, čeho se podle policie pár dopustil 28. května v Čakovičkách na pomezí Mělnicka a Prahy-východ, informovala ve středu Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

U knihovny vyroste venkovní čítárna

Nymburk – Nejen školy jsou tradičním místem stavebních prací o prázdninách. Zásadní úpravy v těchto dnech a týdnech provádí dělníci také na Městské knihovně v Nymburce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT