Osud nebo snad zásah vyšší vůle může za to, že pošta v Poděbradech v Jiráskově ulici má stále ještě střechu. Náhodná požární kontrola včera před polednem totiž zjistila, že část střechy odvrácená od ulice je v plamenech!

Na místo okamžitě vyrazili poděbradští a nymburští hasiči. Ti za použití výsuvného žebříku oheň za několik minut zlikvidovali. „Hořelo na několika metrech čtverečních. Shořely části dřevěné konstrukce střechy,“ řekl velitel nymburských hasičů Jiří Vetešník. Škodu odhadl na 40 až 50 tisíc korun. „Příčinou mohla být závada na elektroinstalaci,“ doplnil Vetešník.

Nejzajímavější na celém případu zůstává způsob objevení požáru. Pokud by ten den nepřijela zmíněná kontrola a zaměstnanci pošty by ji neprováděli po celé budově, měl by zřejmě požár a následná vyčíslená škoda netušené rozměry.

„Je to opravdu na odvrácené straně, oheň by byl zpozorován zřejmě mnohem později. Asi by shořela celá dřevěná střecha,“ odhadl hasič.

V části ulice byla zastavena doprava kvůli hasičské technice. Na místě zasahovala republiková i městská policie. Samotný provoz pošty ale narušen nebyl.
Poštovní úřad se do budovy vrátil nedávno, přesně 2. května. Budova byla opravena, dovnitř byly naistalovány moderní systémy. Provizorní pošta fungovala u nádraží v budově zvané Pentagon.