Seznam poděbradských podniků, kde se vaří, a které se ozvaly radnici.Zdroj: archiv radniceSeznam se jmenuje výstižně Kam pro jídlo. „Protože nefungují školy a školní jídelny, vyvstal problém, jak zajistit „výkrm“ našich dětí a mládeže. A nejen jich. Nejen kvůli nim, ale i protože chceme podpořit místní restauratéry, proběhla nedávno výzva, na základě které nás kontaktovalo několik místních restaurací, které v této nelehké době stále vaří a nabízejí možnost rozvozu nebo prodej přes výdejní okénko,“ vysvětlil starosta Jaroslav Červinka.

Seznam aktuálně obsahuje dvanáct podniků včetně například Bílé Růže, Restaurace Pivovar, Restaurace Klíček, žižkovské restaurace Na Horách nebo Turbo Pizzy. Na seznamu jsou telefonní čísla na objednávku jídel a grafické symboly, zda podnik nabízí jídlo jen prostřednictvím výdejního okénka, nebo i s rozvozem.

Diskutující pod zprávou upozorňují na fakt, že některé podniky, například z lázeňské kolonády, na seznamu chybí. Radnice však pochopitelně na seznam zařadila jen ty podniky, které reagovaly na její výzvu.