Ve městě se budou plošně dezinfikovat veřejné prostory jako jsou lékárny, prostory u bankomatů, vstupy do obchodních center s potravinami, prostory pošty, veřejné odběry minerální vody či autobusové zastávky. „Dezinfekce se bude provádět na bázi polymeru, a to certifikovanou společností. Účinek dezinfekce je až 21 dní,“ uvedla Radka Kakrdová, mluvčí radnice.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

V sousedním Nymburce jsou také zásobeni dezinfekcí. Město objednalo dezinfekci o objemu 1 000 litrů od společnosti Čepro, která během čtyř dnů dokázala spustit výrobu vlastní dezinfekce AntiCOVID. „Byli jsme tak první obcí v ČR, která si zásilku vyzvedla,“ uvedl mluvčí radnice Petr Černohous. Dezinfekce je určena nejen pro účely města a Technických služeb, ale radnice ji poskytla i složkám IZS. „Začínáme nabízet a distribuovat do ordinací lékařů a na další exponovaná místa, kde je jí akutně potřeba,“ doplnil mluvčí radnice.

V Poděbradech také upozorňují na správné nakládání s odpadem, zejména pro rodiny, které jsou v karanténě. Všechny domácnosti, které jsou v karanténě, musí svůj veškerý odpad (včetně roušek a kapesníků) ukládat do pytlů a zavázané pytle výhradně odkládat do směsného komunálního odpadu.

Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční, se nic v třídění odpadů nemění.

Koronavirus v Česku