Příběh se začal odvíjet v pondělí v obci Radim nedaleko Jičína. Právě tam má hnízdo čapí rodinka, která podobně jako stovky ostatních párů nedávno vyvedla mladá ptáčata a nyní prožívají období péče o ně. Na hnízdě se střídají při hlídání a krmení mladých, a při létání pro potravu a vodu.

Jeden takový výlet se však stal čapí matce téměř osudným. „Nešťastnou náhodou došlo k nárazu do drátů elektrického vedení a následně spadnutí do koupacího bazénu na jedné zahradě. Díky okamžitému zásahu skvělých lidí v obci Radim byla čápice rychle vytažena na suchou zem,“ popsala událost Marta Bryndová ze Záchranné stanice na Huslíku.

Boj o čas

Právě do jejich stanice se vyděšená samice čápa bílého dostala. V tu chvíli se situace začala obracet k dobrému. Čápice naštěstí neměla nic zlomeného, ani nedostala zásah elektrickým proudem. Ale potřebovala nabrat síly, aby se mohla co nejrychleji vrátit zpět k hnízdišti.

„Šlo skutečně o čas. Podle našich informací se čáp nevzdaloval z hnízda od mladých. Chránil je, ale vůbec nelétal pro potravu. Proto bylo nutné, aby se matka co nejdříve vrátila k nim na hnízdo a mohla pokračovat péče o mladá čápata tak jako dříve,“ vysvětlila Bryndová.

Zpět na hnízdě

Pro co nejrychlejší rekonvalescenci čápice udělali na Huslíku maximum. A už ve středu představili radostné video, které si mohou prohlédnout i čtenáři u textu. „Čapí samice se po krátké rekonvalescenci vrátila zpět ke své rodině. V úterý jsme ji vypustili a po chvilkovém rozmýšlení zamířila na hnízdo. Samcovi tak skončilo náročné období, kdy byl na výchovu potomků zcela sám. Věříme, že teď již rodinnou idylku nic nepokazí,“ hlásila ošetřovatelka z Huslíku.