Informaci potvrdil starosta Jaroslav Červinka. Mimochodem sám majitel vykastrovaného kocoura. „Rada města rozhodla o rozšíření programu kastrace koček v Poděbradech i na kocoury. Program na kastraci koček byl spuštěn od 1. ledna 2020 a město poskytuje příspěvek ve výši 400 korun na kastrace samic. V rámci programu byl příspěvek již poskytnut na 15 kastrací. Od nynějška bude poskytován příspěvek i na kastraci samců,“ uvedl Jaroslav Červinka.

Cílem programu je motivovat chovatele ke kastracím jimi chovaných koček, aby se omezil nárůst opuštěných a toulavých zvířat na území města. Žádost musí být předána na podatelnu nejpozději do tří měsíců od provedení zákroku. Každý žadatel může během jednoho roku žádat o dar na kastraci maximálně pěti koček nebo kocourů, a to formou jednotlivých žádostí, nebo hromadně na více koček najednou. Finanční dar bude vyplacen na základě darovací smlouvy bezhotovostním převodem na účet, výjimečně v hotovosti.

Na nutnost kastrace poukazují zvířecí útulky po celé republice. Zvířata se množí velmi rychle a řada kočičích útulků je přeplněných.