Akci pořádají dva tradiční motorkářské kluby z Prahy, které si organizují srazy před výjezdem z hlavního města. Při organizaci spanilé jízdy spolupracují s policisty. „Po celou trasu budou policisté kolonu motocyklů doprovázet. Naše hlídky nebudou chybět na žádné větší křižovatce, kterou motorkáři budou projíždět,“ řekl Deníku vedoucí Dopravního inspektorátu v Nymburce Josef Ulrich.

Příjezd hlavní kolony do Poděbrad se očekává kolem poledne. Na náměstí je budou očekávat stovky, možná tisíce příznivců. Při velké účasti motocyklů a řady těch, které se k nim po cestě připojí, trvá průjezd kolony jedním místem i čtvrt hodiny. Poté motocykly dojedou na Riegrovo náměstí, kde se členové pořádajících klubů oddělí a zabočí na kolonádu, kde své stroje vystaví.

Pro ostatní pak budou vyčleněna tři záchytná parkoviště. „Jsou připravena parkoviště u zámku, dále parkoviště na náměstí 5. května a případně třetí parkoviště u nádraží,“ vypočítal Ulrich. Zda bude kapacita míst stačit, ukáže až samotná neděle.