Holandsko a Norsko. To jsou dvě země, které úžasně vitální parta seniorů kolem Jindřišky Kantorové chce navštívit v následujícím roce.

Senioři scházející se v rámci projektu Akademie třetího věku se tradičně potkali na Štěpána v salónku restaurace Bílá Růže. A to nejen, aby si dáli kávičku a zákusky.

V úvodním slově nastínila nestárnoucí vedoucí plán do příštího roku. „Už 8. února vyrazíme do divadla. V dubnu bychom chtěli vyjet na pět dnů do Holandska na světovou výstavu květin a v červenci pak na 9 dnů do Norska. Na tento zájezd už mám přihlášených 23 lidí," řekla Kantorová. A pokračovala v plánování dalších akcí.

Ke slovu se pak dostal i host celé akce, starosta Ladislav Langr. Ten především poblahopřál seniorům k tak úžasně aktivnímu společenství. „Poděbrady jsou příkladem, že lidé jsou bez ohledu na věk schopni se stále bavit a mít smysl života. Bohužel se v současné době vytrácí slušnost a pokora. Já vám přeji, aby rok 2015 byl pro vás lepší, než si přejete. Ať vám nepřinese jakékoliv další bolesti a ať vás příští rok nezlomí," završil starosta svůj proslov.
Pak už se diskutovalo po skupinkách. A senioři vzpomínali, co ten letošní rok vlastně přinesl…