Aktuálně se to týká nové sportovní haly na Ostende, která bude během několika dnů osazena fotovoltaickými panely. V příštím roce po stavebních úpravách čeká totéž i sousední zimní stadion. Panely by tedy měly vyrábět energii ze slunečních paprsků.

V případě sportovní haly půjde o závěsný systém o výkonu 20 kilowatt. „Jedná se o ten nejmenší systém, na který není třeba povolení od energetiků,“ uvedl místostarosta Miroslav Holas.

Podle starosty Jaroslava Červinky jde především o úsporu v současné době drahého zemního plynu. „Přesněji řečeno půjde o snížení spotřeby a náhradu plynu. Fotovoltaická jednotka by na střechu sportovní haly měla být instalována ještě během července,“ řekl starosta.

Investice bude stát město do jednoho milionu korun. V příštích letech se však počítá s její návratností.

O něco složitější, co se týká povolování a byrokracie kolem, bude chystaný záměr instalovat větší fotovoltaický systém na střechu zimního stadionu. „V letošním roce budou na stadionu probíhat ještě nějaké stavební úpravy týkající se vestaveb, takže s instalací panelů na střechu počítáme v příštím roce,“ doplnil starosta.