Organizátorky si chtěly 
v rámci prvního ročníku hlavně vyzkoušet, jaký bude 
o akci tohoto typu zájem. „Jen dopoledne dorazila asi stovka zájemců, takže zájem je. Do budoucna bychom chtěli akci ještě rozšířit," uvedla hlavni organizátorka Pavlína Špeldová.

A co bylo k vidění? Kromě všech včelařských pomůcek se zájemci mohli poučit 
o všem, co se včelaření týká. „Lidé se ptají na odborné věci, které jinak než přímo od včelaře jen těžko někde dohledají. Tady jim to vysvětlíme z první ruky. A navíc mohou ochutnat přímo naše včelí produkty," řekla žena v jednom z rozmístěných stánků.

Pro děti byly připraveny výtvarné dílničky, odpoledne pak mohly také vidět pohádku. A samozřejmě se dozvěděly věci, o kterých zatím neměly ani tušení. „Opravdu jsem nevěděl, že včely poznávají svůj úl ne podle barvy, ale podle vůně. To by mě nikdy nenapadlo," říkal jeden 
z mladších účastníků medobraní. Kromě toho se také dozvěděl, že existují takzvané včely letní a včely zimní. Letní žijí v průměru jen 4 až 6 týdnů, zatímco ty zimní se dožívají i půl roku.

I přes stavební práce probíhající před Symfonií si do ulice Za Nádražím našli cestu především rodiče s dětmi. „Mně se nejvíce líbily vystavené plásty," zhodnotil akci malý návštěvník.