VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vichřice na Nymbursku: pojišťovny řeší stovky pojistných událostí

Nymbursko - Aktualizováno 16:00 - Region vsobotu dopolednezasáhla silná vichřice.Hasiči ještě dnes dopoledne likvidují stovky škod s pětihodinovým zpožděním.Pojišťovny odhadují škody na stovky milionů korun. Energetici na Nymbursku jsou stále v pohotovosti.

1.3.2008
SDÍLEJ:

Silná bouře strhla střechu městecké nemocniceFoto: DENÍK/Milena Jínová

Záchranáři vyjeli do terénu. Jen na Nymbursku hasiči registrují okolo stovky událostí. "Všichni jsou v terénu. Škody likvidujeme s pětihodinovým zpožděním," povzdechl si operační důstojník hasičů.

V Nymburce padaly stromy i střechy

Například v Nymburce se v sobotu krátce před desátou hodinou zlomil jeden ze smrků v parku v Havlíčkově ulici naproti Husovu sboru a jeho špička dopadla na zeď zahrady mateřské školy Sluníčko.

Silná vichřice strhla plechovou střechu u historické vodárny v Nymburce. Plechový kryt letěl několik metrů a zapíchl se do střechy rodinného domu. Jeho část zablokovala i ulici v Dlouhé třídě, kde museli dopravu řídit městští strážníci.

V Městci Králové poničila vichřice střechu nemocnice

Mnohem větší škody napáchal silný vítr v Městci Králové. Místní nemocnice přišla o část střechy a z pavilonů, do kterých zatékalo, muselobýt evakuováno 30 až 40 pacientů. Tibyli přesunuti do pokojů, které bouře nezasáhla. Další pacienti byli propuštěni do domácího ošetřování.

"Báli jsme se, že je konec světa. Z oken nebylo nic vidět, jen jsme slyšeli to hrozné hřmění a vítr. Neuvědomovali jsme si, co se děje, jen jsme měli hrozný strach," řekal pacientka Věra Vokurková.

Silný vítr poničil i areál místních drůbežáren a čerpací stanici.

Lidébyliz bouřky a vichřice očividně zmatení. "Lidé si pletli číslo na záchrannou službu s číslem na policii a hasiče. Z celého kraje volali na linku 155 s tím, že jim v ulici spadl strom nebo dráty elektrického vedení," uvedla Tereza Janečková z Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje.

Vítr napáchal škody i na silnicích. Například na dálnici D11 komplikovala provoz vyvrácená informační tabule a středová clona sloužící na lom světla.

Předpověď

Meteorologové očekávají další možnou vlnu silného větruběhemdne. Večer by se měla situace uklidnit.

Povodně na Labi v Nymburce zatím nehrozí

Na řadě míst se začínají zvedat hladiny řek, povodně však prý nehrozí. "Hladina Labe se v úseku Kolínska a Nymburska nepatrně navýší. Povodňový stav neočekáváme," sdělil Deníku Václav Jirásek, ředitel pro správu povodí. Podle údajů hydrometeorologického ústavu je hladiny řeky Labe v Nymburce na 105 centimetrech. První povodňový stupeň je vyhlášen u 230 centimetrů.

Vichřice si už v Čechách vyžádala dva lidské životy. Podrobnosti ZDE

Co dělat při vichřici

Co radí hasiči:

 • Bezpečný úkryt před silným větrem poskytují budovy s nenarušenou statikou. Omezte pohyb venku a jízdy autem, neschovávejte se pod stromy, nebo v okolí vyšších a starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy), rozhodně nechoďte do lesa.
 • Neparkujte auta pod stromy či v blízkosti něčeho, co hrozí zřícením, dávejte si pozor na vysoké sloupy.
 • Před příchodem větru preventivně zajistěte okna, dveře, odstraňte nebo upevněte volně uložené předměty (např. květináče, zahradní nábytek) které mohou v důsledku větru ohrožovat okolí. Dávejte si pozor zejména na volně ležící plechy, skleněné výplně nebo jiné pevné a ostré předměty, z nichž se za silného větru stávají smrtící zbraně.
 • Pokud za silného větru řídíte auto, jeďte maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné a hrozí také zvýšené nebezpeční střetu s překážkou na silnici. Předem si zjistěte, zda trasa vaší jízdy je průjezdná a vozovka sjízdná, abyste neuvízli.
 • Ke spadlým drátům elektrického napětí se nedotýkejte a vůbec se k nim nepřibližujte.
 • Sledujte vývoj situace ve sdělovacích prostředních.
 • Pomáhejte blízkým i nemohoucím, starým i dětem.
 • NEPODCEŇUJTE předpovídanou situaci a NEPŘECEŇUJTE vlastní síly, schopnosti a možnosti.
 • NEROZŠIŘUJTE poplašné a neověřené zprávy.
 • UVĚDOMTE SI, že největší hodnotu má lidský život a zdraví a až potom záchrana majetku
 • Pokud je váš život, zdraví popř. majetek v bezprostředním ohrožení, volejte hasiče na číslo 112 nebo 150.

Energeticijsouv pohotovosti

Ve středních Čecháchv sobotu foukalnárazově velmi silný vítr a způsobil poruchy na vedení elektrického proudu.

"V oblasti středních Čech registrujeme 2 poruchy na velmi vysokém napětí 110kV (VVN), které nemají dopad na dodávku elektřiny domácnostem, 28 poruch na vysokém napětí (VN) a desítky poruch na nízkém napětí (NN). Bez dodávky elektřiny je na 500 trafostanic," uvedlatisková mluvčí ČEZu Ivana Vejvodová.

Poruchové čety postupně odstraňují poruchy na vysokém napětí a místy již na nízkém napětí. Poruchy elektřiny hlásili večernapříklad obyvatelé Pňova - Předhradí.

Aktuální předpověď počasí hlásí ina dnešekvelmi silný vítr, v terénu tak zůstávají posílené čety energetiků.

Ve středočeském regionu je od noci z pátku na sobotu v pohotovosti na 150 energetiků poruchové služby. Všichni tito pracovníci plus dalších asi 50 lidí z dodavatelských firem je v terénu a pracuje na odstranění poruch.

Zákazníci Skupiny ČEZ mohou v případě přerušení dodávek elektrické energie využít následujících telefonických linek:
Zákaznická linku Skupiny ČEZ CZ CZ+420 840840840 Volat Volat
Poruchová linka Skupiny ČEZ CZ CZ+420 840850860 Volat Volat

neděle 15.00 - V oblasti středních Čech se situace vylepšuje, bez dodávky elektřiny je v současné době odhadem na 2700 odběratelů. Bez dodávky elektřiny je 40 trafostanic.

Poruchové čety již odstraňují poruchy na nízkém napětí jen na východě středočeského regionu – Kolínsko, Nymbursko, Kutnohorsko i stále přetrvávající poruchy na vysokém napětí.

Ve středočeském regionu je od páteční noci v pohotovosti na 150 energetiků poruchové služby. Všichni tito pracovníci plus dalších asi 50 lidí z dodavatelských firem je v terénu a pracuje na odstranění poruch.

Česká pojišťovna odhaduje, že jí klienti po sobotní vichřici oznámí zhruba pět tisíc škod za více než sto milionů korun

Česká pojišťovna očekává po vichřici Emma kolem pěti tisíc pojistných událostí za více než sto milionů korun.

"Během víkendu volalo na linku CZ+420 841114114 Volat zhruba desetkrát více klientů. Už v sobotu naši operátoři přijali kolem 700 pojistných událostí, v neděli dopoledne jsme v Klientském centru ČP zaznamenali dalších 600 případů, ale do večera tohle číslo ale bezpochyby ještě vzroste. Největší nápor očekáváme v pondělí dopoledne, proto také posilujeme počty operátorů, kterých už je více než 300," uvedl tiskový mluvčí Václav Bálek.

Ve středníchČechách odhaduje českápojišťovnakolem 1000 případů.Po loňském orkánu Kyrill likvidovala ČP přes 42 tisíc případů a klientům dohromady zaplatila 820 milionů korun.

Jak postupovat při pojistné události:


1. Pojistnou událost oznamte České pojišťovně prostřednictvím linky CZ+420 841114114 Volat .

2. Před vytočením tohoto čísla si připravte údaje, které za vás operátor po telefonu vyplní. Jde zejména o
· číslo pojistné smlouvy (není-li známo je třeba uvést rodné číslo osoby, která pojištění sjednala)
· stručnou charakteristiku škody ke které došlo
· kdy k této škodě došlo
· jaký je rozsah škody
· jaké je na vás spojení (telefon/mobil)
Pokud je dům neobyvatelný, uveďte prosím adresu, na které budete k zastižení.

3. Zamezte vzniku dalších pojistných událostí. S úklidem a opravami proto nečekejte až na příchod pracovníka pojišťovny, ale začněte hned. Ještě předtím však poškozené a zničené věci vyfotografujte.

4. Budete-li chtít vyplatit zálohu ještě před likvidací pojistné události, sdělte to prosím mobilnímu technikovi, který k Vám přijde udělat prohlídku. Standardní likvidace jinak probíhá na základě předložených faktur.

5. Odpovědi na dotazy, týkající se stavu vaší pojistné události, zjistíte prostřednictvím čísla CZ+420 841114114 Volat .

1.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Gastronomie Šéfkuchař 18 000 Kč

Šéfkuchaři v jídelnách, menzách ŠÉFKUCHAŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme šéfkuchaře do našeho provozu v Nymburce, jednosměnný provoz, po-pá. Volné víkendy., , Kontaktujte nás e.mailem nebo telefonicky v době od 8:00 - 14:00 hod.. Pracoviště: Kmc caterink - nymburk, Boleslavská třída, č.p. 398, 288 02 Nymburk 2. Informace: Sylvie Měřičková, +420 325 512 105.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 13 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní STRÁŽNÝ/STRÁŽNÁ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: částečná znalost práce na PC, certifikát strážného výhodou, nikoliv podmínkou. Čistý trestní rejstřík, vhodné pro OZZ a OZP. Možný náborový příspěvek a příspěvek na cestovné, prodloužení smlouvy., , Kontaktovat nás můžete e.mailem, telefonicky Po-Pá v době od 8:00 - 15:00 hod., Na uvedené adres není sídlo společnosti, v případě zájmu je nutné se nejdříve ohlásit telefonicky.. Pracoviště: Kbs security s.r.o. - milovice, Topolová, č.p. 810, 289 24 Milovice nad Labem 3. Informace: Martin Morávek, +420 777 345 467.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 120 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme: příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění;, , Kontaktujte nás e.mailem, telefonicky v době od 7:00 - 14:30 hod. nebo osobně.. Pracoviště: Makra didakta s.r.o., Drahelická, č.p. 162, 288 02 Nymburk 2. Informace: Jana Pekárková, +420 315 558 859.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 21 000 Kč

Ostatní inženýři elektrotechnici a energetici Procesní inženýr. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, mapování a analýza výrobních procesů, poskytování podpory při zavádění nových produktů, zlepšování efektivity výroby, příprava vylepšeného systému pro výměnu informací důležitých pro výrobu mezi českou a čínskou pobočkou firmy, předávání informací ohledně používaných technologií, lepší ESD ochrany a ohledně vylepšeného procesu pro pájení tunerů, spolupráce s ostatními odděleními na zlepšení komunikace s mateřskou firmou , Požadujeme: , nejm. SŠ vzdělání technického směru- ideálně IT zaměření, dobrá znalost práce na PC, zkušenosti s procesní analýzou (či s tvorbou instrukcí či návodů), zkušenosti s CAD softwarem,zkušenosti s konstrukcí a výrobou TV, znalost počítačových sítí, , Zkušenost 1-2 roky na obdobné pozici , , Znalost čínštiny podmínkou (denní komunikace), angličtina komunikativně, asertivita,týmovost. , Zájemci zašlou CV ve strukturované formě na uvedený emailový kontakt.. Pracoviště: Changhong europe electric s.r.o., Severní, č.p. 2439, 288 02 Nymburk 2. Informace: Helena Ferfecká, +420 322 321 406.


Při požáru historické roubenky na Mladoboleslavsku zemřel majitel
5

Na místě natáčení Čertů zabíjelo ohnivé peklo

V Lesním ateliéru Kuba mají příchozí možnost poslouchat ukázky z Hrabalovy tvorby.
30

Z poesiomatu v Kersku zní i hlas Bohumila Hrabala

Minimálně do konce března se ještě příliš neohřejeme

Současné chladné počasí zůstane v Česku minimálně do konce března, v polovině dubna má být už tepleji, přesto se teploty dostanou jen k dlouhodobému průměru. Příští týden spadne v porovnání s dalšími třemi týdny i více srážek. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle jeho aktuální předpovědi bude pršet i o nadcházejících velikonočních svátcích, kdy na horách může ještě i sněžit, nejvyšší denní teploty budou kolem deseti stupňů Celsila.

Korunní svědkyně v Rathově kauze účet za přiznávané čachry odmítá

Střední Čechy – Předem neočekávané souvislosti týkající se dopadů na podnikání korunní svědkyně v soudním procesu věnovaném údajným korupčním manipulacím s veřejnými zakázkami Středočeského kraje (ze všech 11 obžalovaných spojovaným ponejvíce s osobou někdejšího hejtmana Davida Ratha) naznačují dosud nepříliš známé vazby mezi některými z obžalovaných.

Zloději mají pré: začíná sezona

Střední Čechy – Škodu vyčíslenou na 24 tisíc korun způsobil zatím neznámý pachatel, který se v úterý během noci vloupal do dílny u domu v obci Březová-Oleško na Praze-západ. 

Závěrečné řeči v Rathově kauze: dvojí Ne a jedno Ano

Střední Čechy – Získání zakázek ve veřejných soutěžích bylo férové – a rozhodně bez toho, že by s tím bylo spojeno jakékoli předávání úplatků. V pátek to u Krajského soudu v Praze uvedli souzení manažeři firem dodávajících zdravotnické vybavení Martin Jireš a Jindřich Řehák.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT