Podle serveru yrno.cz, známého mezi lidmi jako norská předpověď počasí, by sobotní odpoledne měly provázet přeháňky s teplotami maximálně devět stupňů. V noci ze soboty na neděli už bude chladno a nad ránem budou teploměry ukazovat i minusové hodnoty. V neděli má být přes den polojasno s teplotami až osm stupňů.

Ani začátek následujícího týdne není příliš nadějný, noci okolo nuly i lehce pod nulou, dny postupně teplejší, ve středu odpoledne by mohlo být až třináct stupňů.

Výstrahu před mrazem ve vegetačním období vydal i Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„V přílivu studeného vzduchu od severu očekáváme od neděle 21. dubna, nejpravděpodobněji do úterý 23. nebo do středy 24. dubna, déletrvající období, kdy bude teplota v noci a ráno klesat na většině území vyjma jihovýchodní Moravy v průměru na 0 až -5 °C," uvedl ČHMÚ na síti x.

Mrazy mohou poškodit především ovocné stromy, vinnou révu a vzešlou zeleninu.

Podle předpovědi meteorologů má v průběhu druhé poloviny příštího týdne síla mrazů klesat a riziko poškození tak pozvolna pomine. „Situaci s ohledem na aktuální meteorologické podmínky a stav vegetace budeme v následujících dnech upřesňovat,“ doplnil ČHMÚ.