O dva týdny, možná i o něco déle, se zdrží otevření nového supermarketu Plus vArmádní ulici. Přitom původně obchodní řetězec avizoval, že to chce stihnout na Mikuláše.

Podle vedoucí stavebního úřadu z Milovic Jany Dulové to však Plus nestihne. „Stále je na místě řada nedostatků,“ řekla Dulová. S nimi není možné prodejnu zkolaudovat. „Máme domluveno, že 7. prosince bude další kontrolní prohlídka,“ dodala. Do té doby může stavebník vše „doladit“.
Kdy tedy prodejna otevře? Údajně 17. prosince.

„Od Plusu zatím žádnou novou informaci nemáme. Věřím ale, že pokud bude vše v pořádku i ze strany stavebního úřadu, prodejna do Vánoc otevře,“ řekl starosta Milan Kraus. Podle něj je jasné, že bude řada lidí z posunu termínu zklamaná. „Zřejmě ale měli při stavbě nějaké technické problémy,“ myslí si.

Plus vyroste u železničního nádraží mezi Armádní a Ostravskou ulicí, bude u něj parkoviště a vjezd z Armádní ulice. Jeho součástí bude prodejna potravin, masna i lahůdky. Naproti Plusu v Armádní ulici chce už příští rok začít stavět další obchodní řetězec, Tesco. Ten už rozjel přípravy.
Milovice, které teď mají 8 tisíc obyvatel, by se během let měly rozrůst až na dvojnásobek, a dosud je zde velmi omezená nabídka obchodů.