Asi nejvíce potěší ocenění. A zvláště, jsou–li od konzumentů. „Uspěli jsme v hlasování čtenářů časopisu Pivní kurýr a získali jsme ocenění Pivovar roku 2008 v kategorii středních pivovarů,“ řekl ředitel pivovaru Pavel Benák.

Kromě toho uspěl v Táboře, kde se rozdávaly České pivní pečetě. Tmavý ležák se umístil na druhém místě.

Aby se kvalita postřižinského piva stále zvyšovala, musí vedení investovat do výroby. Poslední vydatnou injekcí je částka 2 miliony korun, kterou vedení použilo na nákup technologie, která umožňuje přesné sledování kvasného procesu.

„Doteď se prováděla ruční regulace teploty. Nyní má každá káď vlastní sondu, která je napojena na počítač a sleduje optimální kvasný proces. Do systému se vstupuje pouze v případě anomálie,“ vysvětlil Benák.

Pivovar i letos chystá akce pro své příznivce. Asi největší bude představení hry Postřižiny, kterou by měli sehrát známí herci na dvoře pivovaru ve dnech 22. a 23. srpna. „Bude mít velkou výpravu, například i se živými zvířaty a oblíbenou koupelí paní správcové v kádi,“ usmívá se šéf pivovaru.
Vypraven bude i tradiční Pivovarský vlak, který se 24. května vydá směrem na Posázaví. No a příznivci nepřijdou ani o Pivovarský den naplánovaný letos na 21. června do prostor pivovarského dvora.