Tentokrát se dá říct, že vše vyšlo na jedničku. Oproti loňskému ročníku, kdy se nezdařilo do ranních hodin zprovoznit parní lokomotivu „babičku" a železničáři museli zajistit její mladší motorovou kolegyni, se letos měli možnost účastníci Dne postřižinského piva povozit opět oblíbeným Postřižinským expresem taženým právě zmíněnou „babičkou". Přestože na ní podle slov spokojeného ředitele Pavla Benáka údržbáři pracovali do časných ranních hodin, už kolem šesté ráno byla slyšet na nymburském nádraží, než se vydala na první jízdu do Lysé nad Labem. I počasí organizátorům přálo, takže do areálu pivovaru přišly tisíce pivních, ale 
i hudebních nadšenců.

„Neumíme spočítat, kolik je tu návštěvníků, protože je vstup zdarma. Jisté je, že velké množství lidí přišlo nejen kvůli našemu pivu, ale i kvůli programu, který se nám podařilo na letošní ročník zajistit," měl jasno spokojený ředitel Pavel Benák. A odpolední návštěvnost mu dala za pravdu. Například při koncertu kapely Turbo nebylo téměř možné pro dav fanoušků projít z jedné strany areálu na druhou.

Na čepu byl kromě už známých druhů piv také letošní velice úspěšný Hrabalův ležák a jako překvapení si pro tuto příležitost připravil nymburský sládek Bohumil Valenta čokoládové pivo. Ne všichni návštěvníci ale pochopili, jak takové pivo má chutnat. „Teda čokoládu z něj vůbec necítím," nechala se slyšet jedna z účastnic, která si zřejmě představovala, že jí 
z pípy natočí čokoládový nápoj.

Jako vždy byla v pivovaru super atmosféra, nedošlo 
k žádným incidentům. Náladu organizátorům ale večer zkazil jeden z účastníků, který odřízl lano od obřího nafukovacího balónu. Ten podle slov ředitele pivovaru odletěl východním směrem kamsi do dálky.

Kolik se vytočilo piv, zatím ani sami pivovarští nestačili spočítat. „Budeme to vědět zřejmě až v pondělí," poznamenal jeden z obchodních zástupců pivovaru Lukáš Trejbal. Jisté je, že pípami protekly tisíce litrů všech postřižinských piv, což je bezesporu nejlepší vizitka, kterou pivovar mohl dostat.

Pět tisíc za nález balónu

Ředitel pivovaru Pavel Benák vypsal odměnu tomu, kdo pivovarský balón nalezne, nebo poskytne informace k jeho nalezení. Odměna je 5 tisíc korun. „Víme, že ještě v 19.27 byl na svém místě, protože jej někdo vyfotil. V 19.28 už odlétal východním směrem," řekl včera kolem poledne Pavel Benák. Balón ve tvaru pivního půllitru s postřižinským pivem byl jednou z letošních novinek, které pivovar na Den postřižinského piva připravil. Jeho cena samozřejmě vysoce převyšuje zmíněných pět tisíc korun, které Pavel Benák nabízí. Fotografii balónu naleznete ve fotogalerii.