Sladovna, varna, ležácké tanky nebo spilka. Ta se mimochodem stává už téměř unikátem. „Spilku v takové podobě má v současné době už jen pět pivovarů v republice,“ říká vedoucí obchodní zástupce Zdeněk Zajan. Přesný postup výroby piva přiblíží zájemcům průvodce při tradičních prohlídkách. Ten my popisovat nebudeme. Naším cílem je připomenout pár historických okamžiků v dějinách nymburského pivovaru, který proslavil především spisovatel Bohumil Hrabal. A pozvat čtenáře na virtuální prohlídku do naší fotogalerie a k naším videím.

Války vždy znamenaly útlum rozmachu pivovaru

Pivovar byl založen roku 1895, o tři roky později se v novém podniku na Zálabí vyrobila první várka piva. Po několika letech se pivovar v Nymburce rozběhl naplno a díky dravé politice správního výboru se stal dodavatelem piva do velké části hostinců v regionu. Dokonce několik desítek hostinců přímo vlastnil. Právě do této doby před první světovou válkou je umístěna slavná Hrabalova novela Postřižiny. Války vždy znamenaly útlum rozmachu pivovaru. V té první kvůli nedostatku ječmene, chmele a sladu klesla výroba až na pouhých 600 hektolitrů piva za rok.

Z nymburského pivovaru:

Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Po válce se zase výroba rozjela. Mimochodem, v letech 1920 až 1948 byl správcem pivovaru spisovatelův otec František Hrabal. Za druhé světové války pro změnu pivovar nesměl vyrábět silnější než osmistupňové pivo. A po válce a událostech z února 1948 byl pivovar znárodněn. I pod správou národního podniku Středočeské pivovary dosáhl v roce 1975 na výstav 100 tisíc hektolitrů ročně. Po roce 1989 se stal pivovar součástí skupiny Pivovary Bohemia Praha spojující několik menších podniků.

Kam čůrají psi

Když byla řeč o spisovateli Bohumilu Hrabalovi, ten má pamětní desku na budově sladovny. Ve výšce očí jako další upomínkové desky by ji ale zájemci hledali marně. Hrabal se k podobným záležitostem stavěl spíše odmítavě. „Já žádnou desku nechci, ale když, tak jen ve výšce, kam čůrají psi," nechal se kdysi slyšet slavný spisovatel. „No a to jsme mu u nás splnili,“ říká současný ředitel a majitel pivovaru Pavel Benák při pohledu na desku umístěnou jen pár centimetrů nad zemí na stěně sladovny.

Ilustrační fotoZdroj: archiv PMV současnosti je Pivovar Nymburk zcela samostatný a nezávislý středně velký pivovar. Standardně vyrábí deset druhů piva, přičemž v restauracích patří mezi nejoblíbenější jedenáctka. Fajnšmekři si pochvalují vyráběné speciály, kterými jsou třináctistupňový světlý Bogan nebo stejně silný polotmavý Něžný Barbar. Zejména tyto speciály sbírají různá ocenění jak od samotných pijáků piva, tak od odborných degustátorů. (s využitím informací z wikipedia.cz a postriziny.cz)