Sotva byla zprovozněna nová elektrizovaná trať Lysá nad Labem – Milovice, už se obyvatelé města ozývají kvůli nedostačujícímu množství přímých spojů s Prahou a žádají město a krajský úřad o zařazení dvou linek, které svážejí z Milovic a Benátecké Vrutice obyvatele na nádraží, aby byly zařazeny do systému Pražské integrované dopravy.

Sepsali petici, jejíž podpisové archy jsou nyní na několika místech Milovic. Starosta Milan Kraus zatím nebyl seznámen s jejím obsahem, na jeho stůl zřejmě petice dorazí až po podpisové akci. „Vím o tom, že lidé chtějí kromě jiného zařadit autobusy do Pražské integrované dopravy. S tím se ztotožňuji, ale záleží na tom, kdo to zaplatí. Mám takové ohlasy, že bychom se po Novém roce měli dozvědět víc,“ uvedl Milan Kraus.

Jedním z dalších požadavků Milovičáků je zvýšení množství přímých vlaků na Prahu. Chtějí také, aby přímé vlaky jezdily na Prahu i o víkendech. Podle zkušeností železničářů to však není až tak potřeba. „Jezdím tuhle linku nyní nově. V ranních a odpoledních hodinách je vlak na Prahu a zpět narvaný, ale v jiných časech, třeba dopoledne, jedou v soupravě třeba jen čtyři lidé,“ sdělil své zkušenosti jeden z průvodčích.