Bude z toho nový „Doraz bar“, říkali lidé v okolí. „V žádném případě, bude to normální podnik, který nebude mít žádný vliv na okolí,“ tvrdil na druhé straně podnikatel Ladislav Dubský. Nakonec vznikla petice proti chystané restauraci, věc projednalo zastupitelstvo a Dubský tak prozatím uložil projekt k ledu.

O co vlastně jde? Nevyužitou budovu někdejší prodejny potravin mezi ulicemi Ke Kostelíčku a Mírová si pronajal podnikatel Dubský se záměrem vybudovat restauraci, která v okolí chybí. Aby podnik finančně utáhl, chtěl dovnitř několik automatů. Záměr oznámil na radnici. Věc projednali zastupitelé. „Bojujeme proti automatům, nevím, proč bychom měli povolovat další,“ vyjádřila se jedna ze zastupitelek. Starosta Milan Pavlík v podobném duchu poslal podnikateli dopis.

V tu dobu už ale existovala podpisová akce proti vzniku restaurace. Podepsalo ji 129 lidí žijících v okolí. „Myslím, že by to byla zbytečná věc. Spíše tu potřebujeme obchod. Navíc návštěvníci by po večerech určitě hlučeli. Podepsala bych to také,“ řekla Tereza Robovská žijící poblíž.

Naopak některé obyvatelky pečovatelského domu ze sousedství by podnik přivítaly. „Aspoň bychom na stará kolena mohly na točený,“ usmívaly se.
Zklamaný z přístupu okolí i vedení radnice je podnikatel. „Hází mi klacky pod nohy. Zatím tam restaurace nebude. Pokusím se to využít nějak jinak, ale zatím nevím jak,“ uvedl Dubský, který má objekt v nájmu na 10 let.