To, co mnozí na Nymbursku po krajských volbách předpokládali, se stalo skutečností. Devětačtyřicetiletý místostarosta Nymburka a ředitel nymburských Vodovodů a kanalizací Miloš Petera se stal náměstkem čerstvě zvoleného hejtmana Davida Ratha. Co by mohla jeho nová funkce přinést pro region?

Podle Petery je potřeba nejdříve vyřešit jeho tři funkce. „Rozhodl jsem se, že zůstanu místostarostou Nymburka a náměstkem hejtmana, takže svou funkci ve VaKu musím během prosince vyřešit s představenstvem společnosti,“ sdělil Nymburskému deníku.

Jako náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství se chce prý hlavně věnovat problému revitalizace bývalého vojenského prostoru Mladá. „Jsem pro letiště, ale jen pro sportovní využití tak, aby lokalita byla aktivitami letiště co nejméně zatížena. Respektuji připomínky starostů obcí kolem letiště. Vše ale bude samozřejmě věcí diskuze,“ uvedl Miloš Petera s tím, že dalším bolavým místem regionu je dobudování vodohospodářské infrastruktury v některých obcích. „Týká se například Dvorů, Čilce a dalších obcí,“ doplnil Petera.

Jeho plány prý však sahají i do oblasti problémů se zábory orné půdy. „Té v celých středních Čechách ubývá, protože se staví logistická centra a nové komunikace. Chtěl bych se podílet na stanovení jasných pravidel v této oblasti,“ dodal místostarosta Nymburka a nový náměstek hejtmana Miloš Petera.