K prvnímu případu vyjížděli policisté a záchranáři už čtvrt hodiny před osmou do dvora Obecního úřadu ve Vestci. Agresorem byl podle policie americký statforširský teriér. Obětí pak žena středního věku. Ta údajně vystoupila z auta, když se na ni pes nečekaně vrhl. Zaútočil na hlavu a záda. „Žena byla převezena do jedné z pražských nemocnic na plastiku nosu, poranění má také na zádech,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Chovatelka agresivního psa jich má údajně celou smečku. A podle místních se podobný případ nestal zdaleka poprvé. „Problémy se psy této paní, konkrétně s jejich agresivitou, jsme řešili už alespoň čtyřikrát,“ řekl jeden z místních, který si nepřál být jmenován.

Jeho slova vzápětí potvrdila i policejní mluvčí Zuzana Tuzarová. „U stejné majitelky jsme už podobný případ šetřili,“ uvedla policistka.

Uplynulo jen pár hodin a záchranka s policisty vyjížděla k dalšímu případu pokousání psem. Tentokrát do usedlosti mezi Sadskou a Třebestovice, kde žije romská komunita. Na dvorku zaútočil na první pohled neškodný kříženec Filip na dvouletou dívku. „Vyšla se z domu vyčurat a jak podřepla, pes na ni skočil,“ uvedla svědkyně události. I v tomto případě byla napadenou částí hlava. „Pes dívence způsobil dvě drobná tržná poranění v obličeji. Po ošetření na místě byla převezena na chirurgickou ambulanci nymburské nemocnice,“ popsala situaci Janečková.

Podle sousedů nejsou psi v usedlosti očkovaní a při podobném útoku mohou přenést nákazu. „Majitelka se o psy nestará. Zrovna tenhle mě kousl nedávno do lýtka. Veterinář by měl přijet a utratit ho,“ myslí si sousedka z vedlejšího stavení.

Napadení psy je v Nymburce bohužel už takřka smutnou tradicí. Každý rok dojde k několika takovým útokům, které mají zpravidla vážné následky. Své by o tom z posledních let mohly vyprávět například obyvatelé Lysé nad Labem, Kostomlat nebo Starého Vestce. Řešení většiny případů spočívá v uložení pokuty majiteli psa, případné úhradě léčby napadené osoby. To se však řadě lidí nelíbí a volají po přísnějších postizích včetně možnosti utracení agresivního zvířete.