Jelikož však nejsou všechny dívky ze sociálně silných rodin, sháněl oddíl finanční podporu na výjezd. Jednak formou dotace od města, ale také už zmíněné veřejné sbírky.

Jak to všechno dopadlo? Dívky s dvoučlenným doprovodem vedoucích ve středu na šampionát skutečně vyrazí. „Ubytování jsme zajistili s pomocí naší sokolské organizace hned po kvalifikaci. Peníze ze sbírky pomohou například na stravování se na místě, a pokud nám město schválí dotaci, budeme tak moci vyúčtovat právě ubytování a další původní náklady,“ konstatovala vedoucí oddílu aerobiku Monika Sobotková.

Sama do Švýcarska s týmem nepojede. Čekají ji povinnosti spojené s nácvikem skladeb na Všesokolský slet. Za účast dívek je však ráda. „Pomůže nám každá koruna. Po zveřejnění článku minulý týden se částka ve sbírce zvedla asi o 10 tisíc, za což všem dárcům děkujeme,“ doplnila Sobotková. V pondělí dopoledne bylo na sbírkovém účtu více než 32 tisíc korun. Odkaz na sbírku najdou zájemci za článkem.

Peníze z města

Je pravděpodobné, že oddíl získá i dotaci, o níž požádal radnici. Ta činí přibližně 90 tisíc korun. Žádost dorazila na radnici 24. dubna a příslušná komise, která zasedá podle potřeby v době, kdy se sejde více žádostí, se do minulého týdne nesešla. Nicméně podle informací od místostarosty Miroslava Holase se tak brzy stane. „V radě bychom pak měli tuto dotaci schválit. Oddíl aerobiku s paní Sobotkovou odvádí skvělou práci pro město a není důvod, proč bychom je v takovém případě nepodpořili,“ řekl Holas.

Nicméně dotaci v takového výši musí schválit i zastupitelé, což se může stát nejdříve 19. června pomocí rozpočtového opatření. Podle indicií z vedení města by i toto hlasování mělo pro oddíl aerobiku dopadnout dobře. „Teoreticky by mohl klub získat potřebnou dotaci 20. června,“ doplnil Holas.

Evropský šampionát se koná od čtvrtka 30. května do neděle 2. června ve švýcarském městečku Pfäffikon. Fanoušci poděbradských dívek tak mohou na dálku děvčatům fandit a Deník samozřejmě přinese informace o tom, jak se poděbradským sportovkyním dařilo.


Odkaz na sbírku je ZDE: