Knížka je sondou do více než pětašedesátileté existence polabského stolnětenisového oddílu. „Nechybí v ní velká porce dobrých metodických pokynů a srozumitelných rad určených především mládeži spolu s autentickými vzpomínkami starých hráčů, matadorů a legend,“ řekl autor knihy Tomáš Kokojan. Humorné a poměrně zábavné texty tvoří hlavní obsah takzvaných odlehčovacích kapitol, mezi něž patří oddílová hantýrka, slang, zajímavosti a originality, kulturní akce, popřípadě činovnické vize a příspěvky hráčů. Sportovní dokument doplňuje a oživuje velký počet fotografií z domácí dílny M. Poura, R. Elišky a T. Kokojana.

Třetí literární počin autora je opět napsán s humorným nadhledem a životní nadsázkou. Z díla navíc vyzařuje optimismus a osobní vztah kantora k oddílu, klubovým osobnostem i samotnému ping pongu. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že si autor dílo navíc i sám osobně ilustroval.

Knížka nese název Oddíl stolního tenisu Lokomotiva Nymburk a vyjde v omezeném množství. Zájemci si ji mohou předplatit u autora na čísle 702 803 404.