„Termín dokončení 31. března z pohledu radnice platí. Pokud nenastanou žádné komplikace, v dubnu by měl být nový zimní stadion slavnostně otevřen."

To jsou slova prvního místostarosty Poděbrad Ivana Uhlíře, který se byl ve středu dopoledne společně se starostou Ladislavem Langrem přesvědčit přímo na staveništi, jak práce na stavbě zimáku postupují.

Oproti holé stavbě z před několika týdnů udělali dělníci obrovský pokrok. Hala už má prakticky celou střechu, pracuje se vně i uvnitř haly. „Nyní jsme řešili situaci kolem osvětlení, za radnici trváme na původním projektu. V současné době jsou vypsaná výběrová řízení na nové mantinely či rolbu. Jelikož chceme na stadionu pořádat také mezinárodní soutěže, musíme mít jasně a bezpečně umístěná plexiskla," vyjmenoval Uhlíř některé prvky, které se teprve chystají k finální instalaci.

Co však hokejisté a bruslaři obecně vyhlíží nejvíce, to je pochopitelně ledová plocha. „V současné době se dočišťuje plocha, na níž bude položen chladící systém potrubí. A na něm bude pochopitelně ledová plocha," doplnil místostarosta.

V rozpočtu se na výstavbu zimáku počítalo s částkou do 40 milionů, nicméně vysoutěžená částka nedosahuje ani 29 milionů.

Původní předpoklad byl, že by hala měla stát do konce loňského roku. „Došlo ke zdržení, takže nyní platí termín dokončení stavby na konci března," potvrdil Uhlíř .

Nová zastřešená ledová plocha počítá se zateplením, hledištěm a zrekonstruovaným zázemím včetně vzduchotechniky a WC pro návštěvníky. Kompletně by měla sloužit místním hokejistům, ale i třeba krasobruslařům i rekreačním bruslařům od nové sezony, tedy od podzimu. „Nechtěli jsme nic uspěchat na úkor kvality," říká Uhlíř.