Ve středu by mělo dojít k podpisu smlouvy mezi zástupci radnice a firmou, která by měla v několika měsících postavit nový zimní stadion.

V rozpočtu se počítalo 
s částkou do 40 milionů, nicméně vysoutěžená částka nedosahuje ani 29 milionů. První bruslaři by podle plánu mohli vyjet na led na přelomu roku.

Informaci potvrdil místostarosta Ivan Uhlíř. „Smlouva bude podepsána 
s firmou Sdružení Zimní stadion Poděbrady. Vysoutěžená cena činí 28,86 milionu korun bez DPH," řekl Uhlíř.

Stavět by se mělo začít prakticky ihned po podpisu smlouvy, tedy během několika dnů. Původní předpoklad byl, že by hala měla stát do konce letošního roku. „Došlo ke zdržení, takže realisticky bych viděl dokončení stavby na leden nebo únor příštího roku," doplnil místostarosta.

Nová zastřešená ledová plocha počítá se zateplením, hledištěm a zrekonstruovaným zázemím včetně vzduchotechniky a WC pro návštěvníky. Místo původní zbourané haly, která měla opakovaně špatný statický posudek, zeje zatím betonová plocha prázdnotou. Město nyní počítá s podobným projektem jako byl původní, ale vznikl ve vlastní režii.

Podle Uhlíře už mohl stadion stát, nebýt zrušení prvního výběrového řízení loni na jaře kvůli odvolání nezúčastněné firmy. Za co nejrychlejší postavení se nyní modlí jak poděbradští hokejisté, tak veřejnost, která nemá v lázeňském městě jinou plochu 
s umělým ledem.