Podzim není zrovna frekventované období pro návštěvu útulku pro lidi a pro pejsky pro nacházení nového domova. Je sychravo, komu by se chtělo ven. Zkusme to změnit, jedna návštěva třeba útulku při Základní kynologické organizaci Poděbrady pomůže změnit názor.

Zvláště když jim před pár dny přibylo překvapení v podobě čtyř psích miminek. Ta se hřejí v teple kanceláře. Ostatních osmnáct psů a fenek bydlí ve většině z 22 kotců.

Každý chlupáč se s vámi chce ze svého kotce podělit
o svůj příběh, jak se do útulku dostal. Už v pátek přibude 19. příběh labradora – útěkáře. „Dá se říct, že se nám tu většina pejsků 'točí', vydrží tu průměrně čtyři měsíce a momentálně u nás převažují velcí psi," popsala aktuální situaci vedoucí Eva Benešová ze ZKO Poděbrady.

ČTYŘI CHLUPATÉ UZLÍČKY. I tak může vypadat houbařská nadílka letošního podzimu. Jak je to možné? Tato čtyři štěňátka se do psího útulku při ZKO Poděbrady dostala díky jedné houbařce. „Paní našla pytel s těmito štěňaty v lese, když houbařila na Královéměstecku. Přivezla je 
k nám minulé pondělí a dnes jim je asi šest až sedm týdnů. Do pytle je někdo dal těsně po odstavení od feny, " vyprávěla dosavadní životopis mazlíků Eva Benešová ze ZKO Poděbrady. Tam je hned odčervili a oočkovali, aby mohli pomocí internetu hledat skutečný domov. Štěňata spokojeně papkají a snad i tím, že se brzy ocitla bez mámy, si počínají samostatně. Páníčci pro dva z nich na sebe nenechali dlouho čekat. Zájem je 
o ně dokonce i v Praze. Najdou teplý pelíšek dřív, než přijde zima, třeba u vás doma? K mání je ještě pejsek a fenka, podle odhadu dorostou do velikosti kokršpaněla, zesvětlí jim znaky a postaví se uši.