Dva koncerty věnované na dobročinné účely mohou navštívit poděbradští obyvatelé v divadle Na Kovárně v prosinci. První se koná v úterý 9. prosince od 15 hodin, druhý je naplánován na čtvrtek 18. prosince od 18.30 hodin.

Tradice benefičních koncertů s TOXem je stará pět let. Letos se tedy koncerty budou konat již po šesté. „Sociální ústav Červený Hrádek u Uhlířských Janovic .jsme si vybrali sami a pro ně směřujeme výtěžek. Objekt je přestavován a potřebuje finanční injekci. Jeden rok se daly peníze na dovybavení ručních dílen, pak na tělocvičnu, letos bychom rádi pomohli s vybavením sportoviště na pozemku ústavu,“ vysvětlil vedoucí tanečního orchestru Jaroslav Trnka.

Lidé mohou přispět dvojí formou. První možnost je samotné vstupné na koncert a jako druhou možnost pomoci druhým mohou následně vhodit libovolnou částku do skleněné koule ve foyeru divadla. Tam budou mít klienti ústavu Červený Hrádek také prodejní výstavu předmětů s vánoční tematikou, které vlastoručně vyrobili ve své chráněné dílně.

Posluchači se mohou těšit na pěvecký sbor Hrádeček, ale je připraveno i překvapení v podobě známé osobnosti naší hudební populární scény. V programu TOXu nebudou chybět světové vánoční melodie. První koncert je připraven pro seniory, bude se převážně skládat z klasických českých koled.