Jako o komunálním socialismu mluví starosta Jozef Ďurčanský v souvislosti s tím, že by měly technické služby (TS) dostat odpady. „Nabídly mnohonásobně vyšší cenu, než ostatní zájemci. To je komunální socialismus, kdybychom je za každou cenu preferovali. Nakládáme s penězi občanů,“ vyjádřil se starosta Ďurčanský.

Na oficiálních stránkách města se ve výstupu z rady objevila i podrobná informace, jak si firmy vedly. TS ani jednou nezvítězily. Svoz komunálního odpadu komise přiřkla firmě AVE. Firma Marius Pedersen uspěla v oblasti svozu tříděného odpadu a v provozu a dozoru nad sběrnými místy. Poslední odpadovou oblast, a to výsyp košů, by měla provozovat firma A.S.A. Technické jsou z pěti kandidátů dvakrát poslední, dvakrát na druhém místě.
Ostré připomínky na výsledky rozhodnutí komise na zastupitelstvu ovšem s výsledky mohou ještě zamíchat. Informativní zpráva neprošla, jelikož vyšlo najevo, že komise byla složena narychlo a z náhradníků. „Zpochybňuji výsledky komise,“ prohlásil zastupitel Zdeněk Souček, který je členem komise a nebyl na výběr přizván.

Starosta na jednom z posledních zasedání rady rozhodnutí komise pozastavil. „Usnesení pozastavil a předloží jej ke zhodnocení na dubnovém zastupitelstvu,“ řekla místostarostka Jiřina Soukupová.

Komise se podle Ďurčanského sešla v tom samém složení jako prvně, aby výsledky definitivně uzavřela. „Výsledky předloží zastupitelstvu a to je buď potvrdí nebo nepotvrdí,“ uvedl Ďurčanský.

Vedení města zkoumalo i možnost zrušení výběrového řízení na odpady. „To by se mi líbilo,“ uvedl před časem jednatel Josef Martinic. Uvidíme tedy, zda se potvrdí spekulace o tom, že Martinic jako bývalý kolega Ďurčanského na kraji, by měl odpady dostat. Jenže výsledky komise, ani vyjádření starosty, tomu nenahrávají. Z kruhu se snad dostaneme v otázce odpadů na zastupitelstvu, které se koná 15. dubna.

Město nedávno poslalo na pracák z technických několik zaměstnanců, když údržbu zeleně ve městě vyhrála povětšinou firma Zahrada nad Metují.