Nejen kluci si rádi hrají na indiány. Jsou toho důkazem plně obsazené příměstské tábory s indiánskou tematikou.

„Navazujeme na tradici Indiánského léta, které jsme dřívě pořádali jako pobytový tábor s domem dětí a mládeže a stanicí mladých přírodovědců v Poděbradech,“ zná mnohaletou oblibu indiánských táborů vedoucí také toho současného Miroslava Havlová.

Aby děti získaly pravou inspiraci, jely se podívat po stopách indiánů do pražského Náprstkova muzea. Poté už jim šla výroba předmětů, které indiáni potřebují k přežití nebo i na ozdobu, sama.

Malé indiánky nemohly odtrhnout zručné ruce od tvorby šperků nebo řehtaček, indiáni se zase pustili do výroby a zdobení totemu. Společně si postavili indiánské přístřeší, teepee, které si ještě vyzdobí. „My jsme Apači a to je naše teepee,“ byli kluci v teepee jako doma.

Neváhali předvést ani hudební nástroje, které si sami vyrobili, a divoce na ně zahráli. „Ještě si ušijeme oblečení a vyrobíme čelenky a nacvičíme indiánské tance ke slavnostnímu ohni,“ doufá vedoucí, že všechny aktivity stihnou. Do závěrečného ohně s opékáním buřtíků by chtěli zkusit vyrobit ještě lapače zlých snů.