Kompletní rekonstrukce omítek a klempířských prvků také na střeše se dočkal statek ve Velkém Zboží. Po mnoha letech se potřebné stavební práce mohly rozběhnout díky dotaci od Krajského úřadu Středočeského kraje, který dnes statek vlastní.

Podle dostupných pramenů tuto hospodářskou budovu naposledy rekonstruovaly v roce 1959. „Jinak je celý areál ve velmi dobrém stavu. Budova, kterou využíváme pro chov koní a skladování obilí, je zvenčí nejvíce na očích, proto jsem rád, že jsme se konečně dočkali její rekonstrukce,“ představil akci v širším kontextu ředitel statku Jan Kocmánek, který vyzdvihl náměstka hejtmana Středočeského kraje Miloše Peteru za pomoc k realizaci.

Rekonstrukce stájí se týká nové omítky a klempířských prvků také na střeše. Celkové náklady se mají vejít do 800 tisíc korun.

Po celou dobu rekonstrukce, během měsíce srpna, bude v místě průjezdu kolem statku, kde stojí lešení do silnice, fungovat kyvadlová doprava. Provoz je sveden do jednoho pruhu a řídí ji semafor. Řidiči proto budou muset být trpěliví v občasných kolonách, které se zde tvoří do 31. srpna.