Centrum Srdce přivítalo ve svých nedávno zrekonstruovaných zdech denního stacionáře a chráněné dílny na poděbradském Ostende svého historicky prvního patrona. S prostředím i klienty se přijel seznámit Richard Nedvěd, člen kouzelnického KIM – clubu Praha a vítěz loňské soutěže Česko – Slovensko má talent. Doprovodil ho jeho mistr a předseda klubu Jaroslav Kunc.

Patrona centrum oslovilo po 20 letech od svého založení. „Zároveň je to patnáct let, co u nás mezi klienty funguje kouzelnický kroužek. Kouzlení je nejen baví, ale zároveň rozvíjí jemnou i hrubou motoriku,“ rozvinul souvislost s výběrem patrona ředitel Handicap centra Srdce Michal Šmíd poté, co předvedla dvojice Lukáš a Eva kouzelnické číslo a nový patron, kouzelník Richard vyčaroval lachtana z balónku.

Nenucený, bezprostřední a pohotový patron neměl očividný problém se svým částečně handicapovaným publikem a rád zodpověděl všechny dotazy. Ale nejen to. „V polovině září proběhne Mistrovství České repbuliky v moderní magii, kde s Richardem zasedneme v porotě a náš KIM – club připraví kouzelnické trio z vašeho centra na toto mistrovství. Neviděl jsem totiž tolik upřímné radosti a nadšení v očích účinkujících, jako při jejich vystoupení,“ prozradil společný plán Jaroslav Kunc. V říjnu pak chystají společnou benefiční aukci.

Richard Nedvěd nebyl v Poděbradech poprvé. „Zažil jsem tady své první kouzelnické vystoupení před porotou na Marvin Cupu,“ vzpomněl si mladý kouzelník.