Jen polovina potřebných rukou se na středečním zasedání zastupitelů 
v Poděbradech zvedla pro zachování pomníčku v ulici Jižní. Sedm ze čtrnácti potřebných. Matka zesnulého mladíka, jehož tragický konec pomníček připomíná, se nechce jen tak vzdát.

„Sebevražda mladého člověka je podle mě věc ojedinělá a doufám, že v mém okolí poslední," nechce paní Kamila věřit odůvodnění vedení města, že by se z budování pomníčků mohlo stát pravidlo.

Zastupitel a bývalý starosta Poděbrad Jozef Ďurčanský, na kterého se paní Kamila kvůli pomníčku obrátila, problém znovu otevřel na středečním zasedání zastupitelstva, promítl fotografie z místa, diskuze se však nerozvinula. Z dvaceti přítomných zastupitelů hlasovalo pro návrh sedm, 
z toho čtyři ženy.

Paní Kamila z časových důvodů nebyla na zasedání přítomná až k poslednímu bodu, který se týkal právě jí, ráda by ale s vedením města osobně promluvila. O zachování pomníčku synovi chce zkusit bojovat také na krajském úřadě.

„Rád bych jí vyjádřil své sympatie a podporu! Jsem jednoznačně pro zachování pomníčku!" rozhodl se paní Kamilu kontaktovat Nymburák.

Webová diskuze pod článkem se v názorech na vhodnost pomníčku u obytného domu velmi různí. „Jsem také máma. A osobně bych zcela určitě měla velký problém denně chodit kolem místa, kde dobrovolně ukončil život můj syn. Už jenom proto, že bych se jako máma stále dokola ptala: Proč?" píše například v diskuzi čtenářka Zuzana Kroupová.