Lázeňská kolonáda, Jiřího náměstí, louka pod zámkem u Labe.

Na všech těchto místech se to v neděli odpoledne jen hemžilo uniformami. Akce Den s policií uspořádaná ke 20. výročí existence Krajské policejní správy přilákala davy zvědavců. „Dnes je tu taková policejní síla, že se vlastně pro tento den Poděbrady stávají městem bez kriminality,“ poznamenal policejní rada František Kuneš.

Pro zaplněný amfiteátr už hodinu po poledni na lázeňské kolonádě zahrála hudba Hradní stráže a Policie ČR. Odpolední program moderovala nymburská policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Poblíž měla stanoviště cizinecká policie, která zájemcům předvedla vozidlo vybavené na ověření pravosti dokladů. Policejní technik pak bral dětem otisky prstů. Opodál stály historické vozy a motocykly Veřejné bezpečnosti z druhé poloviny minulého století.

Na náměstí předvedla dálniční policie své rychlé vozy včetně černého Volkswagenu Passat, který je schopen letět i 300 kilometrů za hodinu. Svůj vozový park předvedli také policisté z nymburského dopravního inspektorátu.

Na stanovišti u Labe vozili členové poříčního oddělení zájemce ve člunu, děti si mohly pohladit speciálně vycvičené psy. Zbraně a obrněná vozidla vystavila pražská pořádková jednotka. Nechyběl ani pyrotechnik.

Mobilní byla čtyřčlenná hlídka na koních, která se procházela po lázeňském městě. Ulicemi města se také proháněla policejní cyklohlídka z Nymburka.
„Akce se vydařila, jsme rádi, že lidé projevili svůj zájem v tak velké míře. S podobnými akcemi počítáme i do budoucna,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.