Před více jak týdnem přišly technické služby o údržbu lázeňského parku. Podle jednatele technických Michala Biskupa k tomu byly dotlačeny. Město situaci interpretuje jinak. O zeleň se bude v příštích měsících starat druhý zájemce o park, a to Zahrada nad Metují, což je firma hlavního architekta parku Tomáše Jiránka.

„Jsem dlouhodobě nemocný a dohodu o ukončení smlouvy na park bych osobně nepodepsal. Neříkám, že všechno jsme zvládali perfektně, ale cítím za tím aroganci moci vedení města,“ řekl jednatel technických Michal Biskup.

Jako o vzájemné dohodě hovoří starosta Jozef Ďurčanský. „Dohodli jsme se na ukončení smlouvy, v parku se nakupily dlouhodobé problémy,“ uvedl Ďurčanský.

Podle Ďurčanského je jedno, kdo se o park bude starat, ale důležité je, aby to dělal kvalitně a nepoškozoval budoucnost parku.

V tuto chvíli leží park ladem. Technické už na něm nepracují a s firmou Zahrada nad Metují ještě není podepsána smlouva.
„Ještě se v parku nepracuje, dáváme dohromady smlouvu,“ uvedl Ďurčanský.

Zahrada nad Metují se tedy vrací na místo činu. Starala se totiž o park i minulý rok. Pro technické letos hrála do karet i cena, která byla údajně až o dva miliony nižší, než nabídka konkurence ze Zahrady.

„Ceny technických služeb byly výrazně nižší a tomu také odpovídala kvalita odvedené práce,“ myslí si Ďurčanský.
Podle Biskupa tento krok město připravovalo už déle. „Navenek to vypadá, že jsme s odstoupením souhlasili, ale my jsme k tomu byli doslova dotlačeni. Mrzí mě to, platnou smlouvu na park jsme měli teprve od konce února,“ dodal Biskup.