Sklo a dřevo. Moderní design odpovídající lázním a různorodý sortiment chce nabídnout plánované obchodní centrum, které vyroste do konce roku u kruhového objezdu směrem na Přední Lhotu.

Jednopodlažní budova s parkovištěm pro zhruba 300 aut by se mohla začít rýsovat letos v červnu. „Momentálně projektujeme dokumentaci ke stavebnímu povolení. Už nyní registrujeme velkou poptávku ze strany prodejců a naším cílem je co největší různorodost sortimentu,“ sdělil nám developer Petr Kovařík.

Město se stavebním řízením souhlasilo, starosta Langr projekt chápe, jako přínosný pro lidi. Někteří místní se nechali slyšet, že v Poděbradech a okolí velké nákupní centrum chybí. Ekologické sdružení Angrešt bylo od začátku proti stavbě. „Vzhled centra nemění nic na faktu, že takový nákupní kolos z dlouhodobého hlediska ničí místní maloobchodníky a vyhání život z města,“ sleduje zkušenosti z Anglie člen Angreštu a zastupitel Karel Růžek.

Architekti spolupracovali se poděbradskou stavební komisí a místním architektem Sobotkou tak, aby se vzhled hodil k lázeňskému prostředí. „Snažili jsme se citlivě zachovat místní kolorit, mezi příjezdovými cestami vytvoříme lesopark,“ prozradil Kovařík. Vysadit by měli přes 150 nových stromů.

Do areálu povede dokonce cyklostezka zakončená kolostavy.