Zastupitelé města Poděbrady ve středu schválili návrh na uzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě na pozemky na Žižkově s nově vzniklou společností Nový Žižkov. Její záměr jsou nové bytové domy.

Prostor vedle Domu dětí a mládeže Symfonie, za sousední ubytovnou, se má v budoucnu zaplnit bytovými domy s nebytovými prostory, přibýt by měla i zeleň.

Projekt vytvořila společnost Nový Žižkov, kterou se společníkem založil místní podnikatel Pavel Louda. „Ve dvou fázích chceme postavit celkem sto padesát nových bytů. Máme snahu vytvořit atraktivní a zároveň levné bydlení,“ říká Pavel Louda s tím, že propočty a ceny upřesní až realizace.

Ipřes nedůvěru a pochyby některých zastupitelů vůči smlouvě nebo činnosti podnikatele Loudy došly obě strany k dohodě. „Po předchozích dlouhých jednáních jsme se snažili vyhovět a značně ustoupili požadavkům města,“ řekl k návrhu na zasedání zastupitelstva Pavel Louda.

Vedení města se dívá na budoucnost Žižkova jako na neustále se rozšiřující lokalitu s kompletní infrastrukturou. „Vzhledem ke stávajícímu podchodu, plánovanému nadjezdu a dalším aktivitám bude Žižkov žádanou adresou k bydlení a byty tu budou potřeba,“ vyjádřil se k diskuzi starosta Ladislav Langr.