Čtyři nové třídy s kapacitou 112 dětí, nová kuchyně a nové dětské hřiště na zahradě.

To je ve stručnosti projekt nové mateřské školy, která vyroste místo té stávající na Žižkově. Podle odhadu prvního místostarosty Ivana Uhlíře by projekt mohl být dokončen během příštího roku.

Kvůli projektu svolal starosta Ladislav Langr mimořádné jednání zastupitelů. Respektive kvůli přijetí dotace, kterou město získalo z Regionálního operačního programu Střední Čechy. „Přijetí dotace musíme potvrdit nejpozději do 7. února, proto jsem si dovolil svolat toto mimořádné jednání," vysvětlil starosta na úvod schůze.

Radnice získala maximální možnou dotaci ve výši 20 milionů korun. Celkové náklady jsou předpokládány ve výši zhruba 40 milionů korun. „Teď nás čeká vypsání výběrového řízení na dodavatele stavby a to by mělo náklady ještě snížit," řekl místostarosta Ivan Uhlíř.

A jak bude projekt vypadat? Na místě stávajícího hospodářského pavilonu bude postavena nová budova s výše uvedenou kapacitou a počtem tříd. Včetně nové kuchyně. „Tato varianta umožní současný provoz ve stávající a stavbu nové budovy. Po dokončení a přestěhování do nové školy budou původní pavilony demolovány a provedeny sadové úpravy včetně dětského hřiště," píše se v oficiálním popisu projektu.
Vedení poděbradské radnice s výstavbou nové školky na Žižkově dlouhodobě počítalo. „Společně s odborem vnitřních věcí a investic jsme celou akci zejména po projektové stránce dlouhodobě připravovali a když byla výzva na získání dotace vypsána, byli jsme na to připraveni," konstatoval Uhlíř.

FAKTA O PROJEKTU NOVÉ ŠKOLKY

V nové budově budou k dispozici čtyři třídy s kapacitou 112 dětí. Součástí budovy bude také nová kuchyně

Po dostavbě nového objektu budou stávající budovy zdemolovány, na jejich místě bude provedena sadová úprava a vybudováno nové dětské hřiště

Nyní bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele, podle odhadu místostarosty Ivana Uhlíře by se mohlo začít stavět letos v létě a projekt by mohl být dokončen v příštím roce

Předpokládané náklady jsou zhruba 40 milionů korun, ale výběrovým řízením by se mohly snížit. Dotace z Regionálního operačního programu činí 20 milionů, zbytek zaplatí radnice z městské kasy

Zastupitelé jednomyslně schválili podpis smlouvy umožňující získání dotace 
a vzápětí také prostřednictvím rozpočtového opatření uvolnili příslušnou částku 
z rozpočtu města, která zaplatí zbylé výdaje.