Na 99 procent odhaduje začátek stavby nadjezdu přes železniční přejezd na Kouteckou v Poděbradech náměstek hejtmana pro dopravu Miloš Petera. Samozřejmě vše závisí na penězích.

Do stavby za zhruba 180 milionů korun se kraj několik let neměl, mezitím Poděbrady zaplatily projektovou dokumentaci a s dalšími výdaji do nadjezdu investovaly 10 milionů korun.

Aktuálně je na stavbu uvolněno 80 procent celkové ceny 
z evropských fondů a zbylých 25 milionů má přispět kraj. Podle starosty Poděbrad Ladislava Langra by měl kraj svou investici rychle odsouhlasit, nebo přijdou o zatím nečerpanou dotaci z evropských fondů. Doufá v odstartování stavby už přes léto.

„Na 99 procent si myslím, že stavba bude. Za optimálních podmínek by se mohlo začít na konci tohoto roku," řekl. Kde kraj peníze vezme, náměstek hejtmana neuvedl. Dříve se ale hovořilo o tom, že by se pro projekt mohly využít peníze na opravy několika středočeských nádraží, z nichž tak možná sejde.

Jedním z nich může být i to poděbradské, za jehož rekonstrukci vedení města také bojuje. O stavbu nadjezdu se ale Poděbradští snaží déle.