A bude se postupně dokončovat. Takže hezky postupně: první termín, pondělí 12. září patří Mateřské škole Karla Čapka. Školka s kapacitou 98 dětí ve čtyřech třídách prošla přes léto stavebními úpravami. Vzhledem ke změně stavební firmy ale došlo k časovému posunu.

Práce v interiéru tak přetáhly do školního roku, nakonec se bude jednat o sedm pracovních dní. „V provozu jsou dvě třídy, v přízemí totiž ještě nezaschl beton. Až položí na podlahy lino, což by mělo být do pondělí 12. září, opět otevřeme další dvě třídy v přízemí,“ vysvětlila situaci ředitelka Mateřských škol v Poděbradech Marie Taussigová.

Zmíněná budova mateřinky dostane po pětapadesáti letech také nový kabát. „Školku otevřeli v roce 1966 a já tady pracuji s dvouletou pauzou celou dobu,“ prozradila svůj druhý domov vedoucí pracoviště Ludmila Bělská.

Ta pochválila spolupráci rodičů, kterým škola navrhla, pokud mají možnost, si několik dní do otevření plné kapacity školky děti nechat doma. „Rodiče nám vyšli ochotně vstříc a doma většinou těch čtyřicet dětí zůstalo, což nám moc pomohlo,“ děkuje paní učitelka a na všechny děti se těší opět v pondělí 12. září.

Ve školce Karla Čapka bude do listopadu pokračovat ještě zateplování pláště budovy, které už začalo a děti tak nemohou na zahradu. Zato se mohou těšit nejspíš na zelenkavo – růžové vybarvení školky.

Prostory pro mateřinku na Základní škole Na Valech se otevřou od 1. října pro 40 dětí. Celkově se tak počet míst v poděbradských mateřinkách, včetně nedávno zrekonstruované ve Velkém Zboží, zvýší na 466.

„V druhém pololetí tohoto školního roku uvedeme do provozu ještě školku v Polabci, kde po kompletní rekonstrukci vznikne Barevný svět kostiček,“ slibuje ředitelka Marie Taussigová.