Letošní design ozdoby lázeňské kolonády, květinových hodin, se převleče zpět do ryze květinové róby. Ruku v ruce se změnou lázeňské dominanty jde vystřídání jejích tvůrců.

S architektem Tomášem Jiránkem, vlastníkem společnosti Zahrada nad Metují, která se stará o Centrální lázeňský park, se vedení města nedohodlo na spolupráci ohledně květinových hodin. „Pan Jiránek nám odmítl spolupráci, úprava hodin tak letos bude v režii technických služeb,“ sdělil starosta Poděbrad Ladislav Langr.

Strany se rozešly v názoru na současnou podobu chlouby Poděbraďáků a rarity pro turisty. Podle Jiránka není na místě vracet se do minulosti a styl hodin by měl koresponovat s okolním parkem.

Květinové hodiny si vemou do parády pracovníci Technických služeb města Poděbrad a mají je vyzdobit je do května, nejlépe do zahájení lázeňské sezony.

Zahradníci technických služeb vytvoří letošní dekor s historickými fotografiemi v ruce. Jak to bude s bezprostředním okolím hodin? „Slyšela jsem, že mají kolem květinových hodin zmizet plastiky i socha. Co je na tom pravdy?“ obrátila se na naší redakci Poděbraďačka.

Starosta Langr ani nový jednatel TSMP Luděk Homola zatím neuměli jednoznačně odpovědět. Shodují se na zařazení podoby okolí hodin do druhého kroku revitalizace, který je ještě v jednání.

„Zatím budou sochy i trpaslík zachováni, dokonce by měla přibýt nová dekorace,“ upřesnil Homola. Jednat se má o drátěné srdce od dodavatelské firmy.

Proměna květinových hodin se má vejít do rozpočtu určeného na park, který schválilo v lednu zastupitelstvo města ve výši čtyři sta tisíc korun.