Přírodní koupaliště Jezero v Poděbradech je z centra města coby kamenem dohodil, příjemnou procházkou podél Labe. Od Prahy 50 kilometrů. V areálu koupaliště si návštěvníci mohou lehnout na trávu i písek na pláži, vstup do vody je mělký i pro děti a právě na ně tady čeká nejen velká vodní klouzačka.

Poděbradské koupaliště Jezero jde počátkem léta z ruky do ruky mezi provozovateli. Podle jednatele technických služeb města Luďka Homoly, návštěvníky jeho nový provozovatel – právě ode dneška – nepřipraví o jediný den koupání.

„Provozní řád vyvěsíme u obou pokladen a u plavčíka, podmínky se zatím výrazně měnit nebudou,“ sdělil jednatel TSMP Luděk Homola s tím, že kvůli dlouho nejasným okolnostem předání areálu zatím nedomlouval větší letní akce, například hudební.

Přírodní koupaliště bude následující zhruba týden fungovat v přechodovém stavu, kdy chtějí technické služby stihnout základní úpravy areálu. Během této doby nebudou vybírat vstupné. Od víkendu budou k dispozici mobilní toalety a původní sprchy. Poté je vystřídají komfortnější toalety.

Co nejrychleji se budou také snažit sehnat atrakce, které na vodní hladinu v létě patří, jako jsou loďky a šlapadla. Klouzačka je plná dětí už v těchto dnech. Když přijde žízeň nebo hlad, nemusíte být v areálu Jezera bezradní.

V provozu jsou dvě občerstvení. Jedno dokonce zavedlo výdejní okénko speciálně pro sousedící nudistickou pláž. Pláž pro zcela přirozené přírodní koupání má v Poděbradech mnohaletou tradici a jako oficiální je ojedinělá v celém Středočeském kraji. Další stánky se mohou během léta otevřít, záleží na dohodě s majiteli.

Nový provozní řád určuje otevírací dobu koupaliště i areálu denně od 9 do 21 hodin. Dospělí do areálu vstoupí zatím beze změny za 40 korun, děti a důchodci za polovinu. Po 17. hodině platí pro všechny poloviční vstupné.

Provoz autokempu bude prozatím pozastaven. Kvalita vody je průběžně sledována. Ve středu měla voda v jezeře 23 stupňů Celsia, což si nenechaly ujít desítky koupání a opalování chtivých lidí.

Břehy poděbradského Jezera stále poskytují klid i úlovek rybářům.

Kudy za koupáním do Poděbrad

PĚŠKY: PODĚBRADSKÉ KOUPALIŠTĚ JEZERO je vidět už z hradeb poděbradského zámku. Pěšky, na kole nebo bruslích, po vzoru místních, vede k Jezeru cesta vždy z centra přes Labe.

Z Jiřího náměstí asi 10 minut lázeňskou chůzí přes most a podél levého břehu Labe, doprava přes louku nebo podél pravého břehu, pod zámkem, přes betonovou lávku a vodní elektrárnu. Obě cesty vedou k severní pokladně a vstupu do areálu.

AUTEM: 50 km od Prahy po dálnici, sjezd na Poděbrady, po hlavní silnici do Poděbrad, před mostem po pravé straně velké parkoviště a pěšky první bránou s pokladnou do areálu.

KOUPALIŠTĚ JEZERO

Koupaliště Jezero Poděbrady je přírodní areál u vytěženého pískového povrchového dolu. Rozloha vodní plochy je kolem 260 ha. Leží na levém břehu Labe a je obklopen vzrostlou zelení. Na koupališti jsou 3 písečné pláže a zhruba 5000 m2 upravovaných travnatých ploch. Dva vstupy na koupaliště jsou situovány ze severní strany od centra města a z jižní strany od parkoviště za mostem pro zhruba 150 vozidel.