Stavba uvažovaného hotelu na rohu Tyršovy a Fügnerovy ulice je opět odložena. Město už podruhé vydalo územní rozhodnutí o tom, že zde hotel stát může. Proti tomuto rozhodnutí se ovšem opět odvolal Václav Řehák, který sousedí s domkem, který se má přestavět na čtyřpodlažní budovu. Jedním z hlavních argumentů je podle něj nedostatek parkovacích míst pro nově vzniklý ubytovací prostor. Řehák před časem pořádal i protestní podpisovou akci.

Investor Petr Komorník tvrdí, že to vyřešil pronájmem míst v sousední ulici. „Zbylá místa budou zajištěna v Proftově ulici,“ ujistil.
Podle Řeháka to však není rozhodně konečné řešení. „Tato místa mu pronajala firma Lavat na dva roky. Co když potom firma parkovací místa znovu nepronajme?“ ptá se Václav Řehák.

Petr Komorník počítá s tím, že by začal stavět na podzim letošního roku nebo na jaře roku příštího. „To je optimistická varianta. Už jsem chtěl stavět toto léto, ale celé se to zdrželo,“ uvedl Komorník.

Ten ze stávajícího domku chce část zachovat pro stavbu hotelu. „Zůstane celá zadní zeď a část zdi do Fügnerovy ulice,“ řekl Komorník, který vyvrací další námitku, že dojde ke stržení celého domu.

Na tahu je tedy kraj. Ten buď rozhodnutí města zruší a předá k novému projednání nebo ho potvrdí. Tím nabyde právní moci a majitel Petr Komorník může požádat o stavební povolení.

„Odvolací řízení se může táhnout klidně tři měsíce,“ řekla Hana Sekyrková z odboru výstavby.