– Obyvatelé dvou měst a jejich okolí  mají v těchto dnech jedinečnou šanci ušetřit ročně stovky a tisíce korun. Pokud se zaregistrují do historicky první elektronické aukce na cenu elektřiny a plynu. Podle dosavadních zkušeností z dalších měst se dosahuje úspor kolem 20 procent ze stávajících plateb.
Zaregistrovat se není nic složitého. O co vlastně jde? Stačí během pondělí či středy v tomto měsíci dorazit na kontaktní místa, což je v případě Poděbrad budova Pentagonu u nádraží, v případě Sadské budova radnice a kancelář tajemnice.

Zájemce sebou musí mít kopii smlouvy se stávajícím dodavatelem energie, kopii ročního vyúčtování a číslo SIPO nebo účtu, ze kterého platí zálohy na energii. Na místě pak vyplní formulář pro společnost eCentre, která elektronickou aukci zajišťuje.

O další se už pak stará dotyčná firma. „Osloví široké portfolio dodavatelů a vyzve je k účasti v e-Aukci. Poskytovatel služby porovná vaše stávající ceny s cenou vzešlou 
z e-Aukce. Je-li cena z e-Aukce nižší, než vaše stávající cena, eCentre zajistí podpis smlouvy mezi vámi a vítězným dodavatelem. Zájemce tak má zajištěn 100% administrativní servis," vysvětluje zástupce firmy Ladislav Zíta.

Pro Poděbrady je kontaktní osobou Zuzana Kroupová mající kancelář v 5. patře Pentagonu. „Už se to rozjíždí, řádově máme v tuto chvíli přihlášeno asi 20 obyvatel. Pro nás shromažďují údaje od zájemců 
i v přilehlých obcích, například v Pátku. Čím více  lidí se přihlásí, tím je větší šance na nižší cenu.  Trvalé bydliště není podmínkou, mohou se přihlásit třeba i lidé z Nymburka," říká Kroupová.

V Sadské budou informační letáky distribuovat v těchto dnech. „Bude to 1 400 letáků. Očekáváme, že by se měla přihlásit asi třetina lidí. U nás to má na starosti tajemnice paní Petržilková," uvedla starostka Cecilie Pajkrtová.

Lidé se na uvedených místech mohou hlásit v úřední dny, to je v pondělí a ve středu do 24. května.
Samotná elektronická aukce se bude konat v druhé půli června. Lidé by měli dostat informace, jak burza dopadla 
v řádu několika dnů. „Předání smluv s vítězným dodavatelem proběhne v době od 14. do 31. července na kontaktním místě," potvrzuje zástupce firmy.

DOKUMENTY POTŘEBNÉ K REGISTRACI

-Kopii smlouvy včetně případných dodatků a všeobecných obchodních podmínek (Elektřina / Zemní plyn)
-Kopii ročního vyúčtování (Elektřina / Zemní plyn)
-Číslo SIPO nebo číslo účtu, ze kterého platíte zálohy
-Podepsaná smlouva mezi eCentre a klientem

JAK SE PŘIHLÁSIT DO E-AUKCE

1. krok: Na kontaktním místě podepíšete smlouvu s eCentre a předáte potřebné podklady.
2. krok: eCentre sesbírá podklady od všech domácností…
3. krok: a sdruží poptávku do e-Aukční síně.
4. krok: Poté osloví široké portfolio dodavatelů a vyzve je k účasti 
v e-Aukci
5. krok: V internetové Aukční síni jsou porovnány nabídky dodavatelů – zajištěna férová soutěž.
6. krok: Poskytovatel služby porovná vaše stávající ceny s cenou vzešlou z e-Aukce.
7. krok: Je-li cena z e-Aukce nižší, než vaše stávající cena, eCentre zajistí podpis smlouvy mezi vámi a vítězným dodavatelem. Máte tak zajištěn 100% administrativní servis.